Най-добрите тиквички с ориз?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Най-добрите тиквички с ориз?

Мнениеот kauda » 11 Юли 2017, 10:22

Искам днес да приготвя тиквички с ориз. Но проблемът е, че никога не са ми харесвали, обаче като търсач не спирам да издирвам идеалната рецепта. Всяко нещо, което ям искам да приготвям по начин, който обожавам. По принцип много обичам и тиквички и ориз, но нещо комбинацията им заедно не ми се получава, затова искам да си намеря рецепта, която да харесам. Вариантите, в които се слагат нарязани на ситно тиквички и се добавя ориза и се пече с много вода и т.н. направо ме изнервя, става много воднисто, тиквичките губят от вкуса си. Търся нещо наистина вкусно..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Най-добрите тиквички с ориз?

Мнениеот S_Milenska » 11 Юли 2017, 11:16

Аз много обичам тиквички с ориз и ще ти кажа как ги приготвям. Нарязвам 2 тиквички на колелца и ги подреждам на дъното на една тава (не всички, колкото ти трябват, зад а се покрие дъното). Отделно задушавам лук докато омекне, добавям подправки на вкус и 1ч. ориз и 1 консерва домати и 1ч. вода. Изчаквам малко да се посготви и изсипвам върху нарязаните тиквички. Отгоре нареждам по същия начин още тиквички, слагам водата - още 2 чаши и слагам да се пече до вкусен загар. Накрая сервирам с нарязан магданоз.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Най-добрите тиквички с ориз?

Мнениеот Malina » 11 Юли 2017, 11:27

Много обичам тиквички с ориз, сигурно още не си намерила своята рецепта. Пробвай и тази:
500 гр тиквички, 1 връзка зелен лук, 2-3 скилитки чесън (най-добре пресен чесън), червена чушка, 2-3 моркова, магданоз, сол, черен пипер, червен пипер, копър, 1 домат., 100 гр. ориз (2 шепи).
Нарязва се лука на ситно, морковите на кръгчета , домата и чушката и тиквичката на кубчета.
запържва се лука и чесъна и се добавят моркова и чушката под капак за 5-10 минути докато омекнат. Слага се гореща вода толкова че да се покрие всичко, добавя се ориза и се готви до готовност на ориза. След това се добавя домата и се готви още малко, ако има нужда се слага още вода. Накрая се добавят всички подправки и това е.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Най-добрите тиквички с ориз?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Юли 2017, 11:31

Веднага казвам и моята вариация, но със сиугрност не е така богата на вкусове. Нарязвам тиквичките на кубчета и ги задушавам за малко, колкото да им поизлезе водата (аз също не ги обичам воднисти). След което добавям доста копър и изкарвам в чиния. Набързо задушавам лук и чесън , докато омекнат и добавям ориза с 1 чаша вода. след като ориза поеме водата, слагам тиквичките и разбърквам. Всичко изсипвам в добре намаслена тавичка (ориза обича мазното). Слагам да се пече с още 2 чаши вода, когато е готово правя заливка от яйца с кисело мляко и малко брашно за спойка.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Най-добрите тиквички с ориз?

Мнениеот vanessa_ » 11 Юли 2017, 13:59

Аз ги правя на яхния - като каша, не ги пека. тиквичкаи лук запържвам, добавям ориз, червен пипер, копър, магданоз, слагам 6-7 маслини и варя.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Най-добрите тиквички с ориз?

Мнениеот silver933 » 12 Юли 2017, 09:02

Такова нещо не ям. :mrgreen: Много воднисти и безвкусни стават тиквичките и избягвам. :roll: Така и не се намери една рецепта за тиквички с ориз, които да ми харесат.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Най-добрите тиквички с ориз?

Мнениеот skyfly » 14 Юли 2017, 15:50

Тиквичките сами по себе си не са най-вкусния зеленчук, ориза също е неутрален на вкус, нормално е да не ти харесват в комбинация. Въпреки че много обичам ориз и тиквички (по отделно) и на мен ми е трудно да ги съчетая. Добавяйки домати, маслини, гъби, неща с по-силен аромат и вкус се получава, но отдено и самостоятелно малко вероятно.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Най-добрите тиквички с ориз?

Мнениеот kalina_216 » 17 Юли 2017, 10:56

И аз не обичам тиквички с ориз, изобщо трудно се разбирам с тиквичките, винаги са ми много воднисти.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Най-добрите тиквички с ориз?

Мнениеот Lili_pili » 17 Юли 2017, 13:28

Готвя тиквичките с ориз, гъби, домати, лук и стават много вкусни. Доматите допълват идеално вкуса на тиквичките. ПРавила съм и без домат, но са много по-безвкусни.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Най-добрите тиквички с ориз?

Мнениеот nefertiti » 17 Юли 2017, 17:25

И аз като правя тиквички предпочитам да сложа и домат.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта