Съседът ми ходи по нужда във водосточната тръба- какво да направя?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Съседът ми ходи по нужда във водосточната тръба- какво да направя?

Мнениеот Траянка » 12 Юли 2017, 09:11

От няколко дни сме в нов блок, съседите са много любезни и мили, особено тези над нас. Търпеливо изчакаха ремонта ни, за да се нанесем и малко след нас започнаха и те ремонт в банята, с много извинения и тактичност за шума.
От няколко дни те нямат баня и тоалетна, всичко е разбито отгоре. От същото време на терасата ни започна да мирише ужасно.
Мислехме, че е мирише на мърша - умрял плъх или гълъб някъде. Снощи бях на терасата, в поредния опит да открия какво се случва. Съпругът ми стоеше до водосточната тръба и се усети, че в нея тече нещо, въпреки, че не се чува горе да мият с вода. Миризмата се засили, с усещане за...урина.
Напълно логично, те няма къде да ходят до тоалетната, освен там, във водосточната тръба...По малка и силно вероятно, по голяма нужда.
Първата ни реакция беше да се качим горе и да вдигнем скандал, но после се поставихме на тяхно място и започнахме да мислим. Как да бъдем тактични и да им кажем, без да ги обидим или засегнем? Те са едни от най-милите съседи в блока.
Ами, може и да бъркаме, дали няма възможност да бъркаме и да не е точно така? Ако стане нетърпимо, какво да направим, към кого да се обърнем?
Жегите са непоносими, терасата е южна, затворена, представете си какво се случва, вонята е неустоима. Добре, че не я вкарахме в апартамента, както настояваше моят мъж...
Изпадал ли е някой друг в подобно положение?
Траянка
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Яну 2017, 11:40

Re: Съседът ми ходи по нужда във водосточната тръба- какво да направя?

Мнениеот Mon_ton » 12 Юли 2017, 09:21

За първи път чувам за такъв казус... много неприятно. Вярвам, че вършат само "малката работа" в тръбата, което е оправдано. Странно е, че у вас мирише, не би трябвало да мирише, ако тръбата ви е наред :roll: Освен да изчакате търпеливо известно време,сигурно работят главно по банята и скоро ще е готова. Не върви да им кажете да не ползват тоалетната. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Съседът ми ходи по нужда във водосточната тръба- какво да направя?

Мнениеот Траянка » 12 Юли 2017, 09:45

Mon_ton написа:За първи път чувам за такъв казус... много неприятно. Вярвам, че вършат само "малката работа" в тръбата, което е оправдано. Странно е, че у вас мирише, не би трябвало да мирише, ако тръбата ви е наред :roll: Освен да изчакате търпеливо известно време,сигурно работят главно по банята и скоро ще е готова. Не върви да им кажете да не ползват тоалетната. :mrgreen:

Това и ние правим, изчакваме. Влизаме в положение, но е гадно, смрадта е ужасна.
Траянка
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Яну 2017, 11:40

Re: Съседът ми ходи по нужда във водосточната тръба- какво да направя?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юли 2017, 09:57

Надуваш тази песен на макс и слушаш реакции: https://www.youtube.com/watch?v=P5om694_E-Y :lol:
А като изключим това, предложете на хората да ползват вашата тоалетна, когато имат нужда...все пак съседи сте, може да си помогнете, ама предполагам, че в тази жега смърди отвратително.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Съседът ми ходи по нужда във водосточната тръба- какво да направя?

Мнениеот Ruminia » 11 Дек 2017, 22:32

Каква е тази гнусотия? Възможно ли е, 21 век сме...
Ruminia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Дек 2017, 22:25

Re: Съседът ми ходи по нужда във водосточната тръба- какво да направя?

Мнениеот Malina » 12 Дек 2017, 13:49

Идиоти всякакви има, но хората може да се чувстват притиснати, жалко че по такъв идиотски начин се опитват да се справят. Все пак вече ремонта е свършил и сигурно си ползват тоалетната. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Съседът ми ходи по нужда във водосточната тръба- какво да направя?

Мнениеот nefertiti » 12 Дек 2017, 19:08

Какви хора има само, ужас..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Съседът ми ходи по нужда във водосточната тръба- какво да направя?

Мнениеот S_Milenska » 13 Дек 2017, 12:52

Идиоти, всякакви. Добре, че вече са си свършили ремонта, но и на тях не им е било никак лесно да се справят с използванто на такава толаетна. По-скоро бих ходила до градските тоалетни, или бих почнала ремонта със смяната на тоалетната чиния. :mrgreen: И мен ме чака ремонт на банята лятото, не виждам как ще стане, ако майсторите са ми туткави.. :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Съседът ми ходи по нужда във водосточната тръба- какво да направя?

Мнениеот Никол_20 » 04 Яну 2019, 16:42

Божеее, тоя народ се е побъркал! Чакпък да не може да отиде някъде до тоалетна, и то по голяма нужда...Няма никакво оправдание.
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Re: Съседът ми ходи по нужда във водосточната тръба- какво да направя?

Мнениеот Dalia » 04 Яну 2019, 18:25

Ужас, ма това сериозно ли го говорите? Сега за пералня включена във водосточната тръба съм чувала, ама да се ползва като толатна, туй вече е прекалено! :banghead:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта