Консумирате ли сурови яйца?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Консумирате ли сурови яйца?

Мнениеот Mon_ton » 12 Юли 2017, 09:40

Започнах да ходя на фитнес и там се запознах с доста интересни хора. Някои от тях сподеилха, че сутрих пият сурови яйца, други си ги правят на шейкове, трети дават пъдпъдъчи сурови яйца на децата си всяка сутрин, разбъркано в някакъв сок или нещо подобно. :shock:
За пъдпъдъчите яйца съм чувала, че нямат салмонела, за разлика от кокошите, айде, да ги оставим настрана, макар че аз не бих далана детето си сурово яйце, ако ще и да е от био динозавър. :roll:
Но традиционните кокоши яйца - вие консумирате ли ги сурови, защо го правите, какви са ползите, които изместват толкова сготвеното яйце - дали ще е сварено или ще е изпържено, опечено. :roll: Защо трябва да е сурово яйцето и не е ли опасно?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Консумирате ли сурови яйца?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юли 2017, 10:05

Аз майонеза не правя заради суровите яйца, ти ме питаш дали ги консумирам иначе. :mrgreen: Мога само едно да кажа - абсурд да ги консумирам. :!: Брат ми пиеше на времето всеки ден яйца с овесени ядки. Явно заради протеина, обаче не си е работа това да се пият сурови яйца. Някои пък за глас го правят, но във фитнеса надали искат да пеят добре.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Консумирате ли сурови яйца?

Мнениеот Malina » 12 Юли 2017, 10:48

Доста фитнес зарибени го правят, всяка сутрин пият по едно две, че и повече сурови яйца. Може би ние не сме толкова навътре с фитнес програмите. :roll: Аз не пия сурови яйца и не бих, правя си упражнения без да се налага да се наливам с яйца. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Консумирате ли сурови яйца?

Мнениеот Lili_pili » 12 Юли 2017, 11:39

ВЕче не пия, но е имало време, в което и аз съм закусвала сурови яйца, пиех ги и след това бягах на тренировка. Пиех по 3-4 яйца на ден.. преди тренировка 2 и след нея още 2.. Сега не бих го правила.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Консумирате ли сурови яйца?

Мнениеот vanusha » 17 Сеп 2017, 08:47

Не бих пила, яйцата са толкова опасни, да си навлека някоя салмонела, за да пия сурови яйца. достатъчно добри качества имат, когато са сготвени.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Консумирате ли сурови яйца?

Мнениеот Lollipop » 17 Сеп 2017, 09:50

Точно пък сурови яйца, не. тези, дето спортуват яко ги пият, за протеини.Но предпочитам да изям 3 сварени, отколкото 1 цяло, пък нека да имам по-малко протеин на закуска.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Консумирате ли сурови яйца?

Мнениеот Snejna » 03 Ное 2017, 13:49

Абсурд просто да консумирам сурови яйца, избягвам по всякакви параграфи. Аз ги мия преди употреба, остава да започна да ги пия. Това никога не съм го разбирала със суровите яйца. Сготви си един омлет, приеми си предостатъчно протеини.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Консумирате ли сурови яйца?

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Ное 2017, 12:24

Само от салмонела не съм боледувала, че да тръгна да пия сурови яйца. Голямо безумие И като ми кажат - ама аз ползвам само домашни яйца... сякаш бабите ви проверяват яйцата си дали са заразени...
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Консумирате ли сурови яйца?

Мнениеот kauda » 06 Ное 2017, 13:18

Аз също не рискувам, предпочитам да изям 2-3 сготвени яйца, пред едно сурово. Не бих искала после да свърша в тоалетната. :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Консумирате ли сурови яйца?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Ное 2017, 21:22

kauda написа:Аз също не рискувам, предпочитам да изям 2-3 сготвени яйца, пред едно сурово. Не бих искала после да свърша в тоалетната. :lol:

То само това да е, че тая салмонела може и бая зор да се изкарва. Не ги разбирам аз тея, дето ядат сурови яйца, сериозно. Айде, суров зеленчук да ядеш по необичаен, как да е.. ама яйце..
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron