Салата Капрезе с добавки??

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Салата Капрезе с добавки??

Мнениеот kauda » 14 Юли 2017, 10:05

Много обичам салата Капрезе, от скоро съм й почитателка, до това лято не бях яла. Започнах да разнообразявам салатата, в един ресторант ядох капрезе с прошуто и рукола, страшно много ми хареса. Затова търся и други идеи, как може да се обогати салатата Капрезе, като се включат различни добавки, било то и сериозни неща, като месо да речем. :roll: Вие имате ли любима рецепта на основата на салата Капрезе? Ще се радвам да споделите, а също така бих се радвала и на класическата салата Капрезе, с какво точно се прави?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Салата Капрезе с добавки??

Мнениеот qwerryyy » 14 Юли 2017, 10:46

Не знам оригиналната рецепта, ще ти кажа аз как си правя и понякога добавям различни неща, така че влизам в условието. Нарязвам домати и моцарела на кръгчета. Вземем една лъжица песто, разбърквам го с лимонов сок и малко сол. Изливам върху наредената салата и пускам няколко каперси. :mrgreen: Понякога правя паста от маслини - маслини, зехтин, сол и орехи, смилам всичко на гъста грозна каша и слагам тук - там. Поливам с зехтин и лимон, слагам босилек и хапвам.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Салата Капрезе с добавки??

Мнениеот Lollipop » 14 Юли 2017, 14:45

Моите добавки са бяло пилешко месо, приготвено на скара, маслини и спанак. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Салата Капрезе с добавки??

Мнениеот kalina_216 » 17 Юли 2017, 11:14

Бих добавила тиквички, пилешко месо, авокадо и ще се наям много доволно. Това са нещата, които винаги ми стоят добре с домат и сирене. Също и някаква зелена салата.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Салата Капрезе с добавки??

Мнениеот kauda » 17 Юли 2017, 11:32

Благодаря ви! Пробвай я с пилешко и се получи добра комбинация, моя прителка каза, че слага оцете балсамико, учудващо готино стана с него, аз обикновено не го използвам, но голям минус, че не съм.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Салата Капрезе с добавки??

Мнениеот Lili_pili » 17 Юли 2017, 13:20

Много обичам капрезе, правя я във всякакви комбинации. Много ми харесва с айсберг (но съвсем малко), прошуто и няколко парчета и козе сирене.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Салата Капрезе с добавки??

Мнениеот Krum » 17 Юли 2017, 14:16

Като има един тон добавки и доматите и моцарелата не са в основата на ястието, а допълнения, вече не е капрезе, но разбирам смисъла. Може да комбинираш по всякакъв начин, който ти е любим, с месо, с някаква зърнена култура, с още зеленчуци.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта