Приготвяте ли хрупкаво панирано сирене?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Приготвяте ли хрупкаво панирано сирене?

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Юли 2017, 09:21

Много ми харесват панираното сирене в един ресторант в града. Не е направено нито с брашно (и онази мека панировка), а е много хрупкаво с дебела коричка. :eek: Много ми хареса, но разбира се, никой не си издава рецептата и няма как да разбера как е приготвено. :roll: Ще ми се да си направя някаква алтернатива на въпрпосното панирано сирене. Ако някой има вкусна рецепта за хрупкаво сиренце ще се радвам да го сподели. :heartbeating:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Приготвяте ли хрупкаво панирано сирене?

Мнениеот fawla » 18 Юли 2017, 10:14

За добрата панировка ти трябват доста продукти, яйца и брашно, както винаги и тук уловката е, че ти трябва галета, но по-едра, може да си я направиш сама от изсушен хляб, който си натрошила или от натрошени сухари. Пробвай ака, сложи подправки в галетата и пъриж.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Приготвяте ли хрупкаво панирано сирене?

Мнениеот Jully » 18 Юли 2017, 11:29

Пробвай да си направиш сама галетата и ще стане така с дебела и хрупкава коричка. Вземаш няколко филии хляб слагаш ги в торбичка и ги прибираш във фризера докато станат корави, след което си ги разрязваш на кубчета и ги удряш през кафемелачка или друг уред, който да ги раздребни. Оставяш да се изсушат за няколко дни и имаш страхотна едра галета, която ще направи панировката ти дебела и хрупкава. 100% тайната е в едрата галета.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Приготвяте ли хрупкаво панирано сирене?

Мнениеот Alex_mor » 18 Юли 2017, 11:30

Като искам галета си купувам сухари и ги натрошавам, по-едри са и става вкусно. Подправките също и се получава повече от идеално.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Приготвяте ли хрупкаво панирано сирене?

Мнениеот kikimoraa » 18 Юли 2017, 11:56

На мен пък ми харесва най-много, когато е панирано с патафрии - точно тази пухкава панировка, за която готовиш ти.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Приготвяте ли хрупкаво панирано сирене?

Мнениеот Pipilota » 18 Юли 2017, 13:54

Аз го правя така, натрошавам си корнфлейкс ама на ситничко. :) Вземем едно парче качествено сирене, овалвам го в яйца, после в брашно, пак в яйце, в царевично брашно, пак в яйце и бам в корнфлейкса и пържа в не много олио дори.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Приготвяте ли хрупкаво панирано сирене?

Мнениеот svetlozara » 19 Юли 2017, 10:33

Слагай повече брашно, така няма как да не стане хрупкаво. много добри идеи са ти дали момичетата, ако направиш дебела панировка задължително ще се получи и добро ястие.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Приготвяте ли хрупкаво панирано сирене?

Мнениеот Lollipop » 19 Юли 2017, 11:46

И аз го панирам сиренето или кашкавала два пъти в яйца, брашно, яйца, царевично брашно и тогава пържа.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Приготвяте ли хрупкаво панирано сирене?

Мнениеот vanessa_ » 20 Юли 2017, 09:39

Голяма е играчка приготвянето на панирано сирене, заради дебелите панировки. Но момичетата са ти казали най-добрите рецепти, панировките обикновено не са много разнообразни. Направи си едра галаета и ще е много хрупкаво. Когато на мен ми остане хляб, оставям го на плота да се изсуши, след това го удрям през кухненския робот и го прибирам в един буркан.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Приготвяте ли хрупкаво панирано сирене?

Мнениеот Mon_ton » 20 Юли 2017, 14:44

Успяваш ли да съхраниш направената от теб галета, така чеда не се развали?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта