Какви са триковете за пържене на цаца?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какви са триковете за пържене на цаца?

Мнениеот Jully » 18 Юли 2017, 10:28

Децата много искат цаца, но като по заведенията. Избягвам да купувам, защото се съмнявам, че подменят редовно олиото, особено там, от където може да се вземе за вкъщи. Затова днес съм им приготвила 1 пакетче цаца и искам да им го опържа на обяд. Да, знам че не е най-здравословната алтернатива на обяд, но от време на време е позволено. :roll: Проблемът е, че винаги когато пържа цаца тя или загаря, или почернява или се разкашва. :roll: Не ми е ясно къде ми е грешката, затова питам вас, ако някой успява да направи цацата добре. И другият ми въпрос е - задължително ли я чистите или не? На заведенията не мисля, че някой я чисти, аз също така я ям от моето семейство и не ми е станало нищо. :roll: Предполагам, че не е голяма болка за умиране, ако не бъде почистена, а тайната е в пърженето. Кажете, как я приготвяте?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви са триковете за пържене на цаца?

Мнениеот fawla » 18 Юли 2017, 10:43

В класичексата рецепта, до колкото знам аз, се почиства цацата като се откъсва корема. :front: След като се набождат 5 рибки през очите :front: и се пържат в тигана, като се овалват само в брашно.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какви са триковете за пържене на цаца?

Мнениеот Jully » 18 Юли 2017, 10:50

:eek: Сигурна съм, че няма да пробождам очите на цацата, нещо по-0лесно си представях. не вярвам, че по заведенията някой боде цацата през очите и я подрежда..
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви са триковете за пържене на цаца?

Мнениеот Alex_mor » 18 Юли 2017, 11:09

Аз я правя съвсем обикновена цацата, нищо не чистя, ям наред. :lol: много обичам и даже съм си направил летен тиган дето си пържа в него на терасата. на една туристическа газова бутилка.
Размразявам цацата, измивам я и я мятам в една торбичка, слагам САМО брашно - БЕЗ СОЛ, омесвам яко да се овъргаля изтръсквам и в сгорещено олио пържа.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Какви са триковете за пържене на цаца?

Мнениеот kikimoraa » 18 Юли 2017, 11:57

Защо да не се слага сол? хората казват, че и вода да вариш, трябва да сложиш сол. :mrgreen:
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Какви са триковете за пържене на цаца?

Мнениеот Pipilota » 18 Юли 2017, 13:57

Солта разкашква цацата и тя става една мокра илепкава. затова не се слага сол в брашното, а се посолява след това.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви са триковете за пържене на цаца?

Мнениеот nefertiti » 18 Юли 2017, 17:43

Цаца май съм яла само по заведения, вкъщи - никога.. А и избягвам да ям пържена риба, че ми идва калорично.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Какви са триковете за пържене на цаца?

Мнениеот Monika_Spasova » 19 Юли 2017, 08:54

Е и на мен не ми е част от ежедневното меню цацата, но си хапвам понякога. Майка ми я пържеше в малко олио и я обръщаше, но по заведения я правят на маслена баня. :roll: И аз знам, че не се слага сол, но я овалва в царевично брашно, става по-хрупкава!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са триковете за пържене на цаца?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Юли 2017, 10:59

Голяма е цапаница тази цаца! Отгоре на всичкото, ако се посипят всички рибки с брашно и се отъркат, от влагата от миенето най-често залепват една за друга. Ако пък само се овъргалят в брашно и добре набрашнени се пуснат в олиото, то почернява за отрицателно време.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са триковете за пържене на цаца?

Мнениеот Kaya » 19 Юли 2017, 14:04

Попадали ли сте на едно видео за пържена цаца, тоя нареди рибката по целия тиган и след като сеизпържи от едната страна, обърна от другата.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron