Как да спра развитието на ечемик на окото?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да спра развитието на ечемик на окото?

Мнениеот svetlozara » 19 Юли 2017, 09:55

Днес усещам онова неприятно чувство, което предвещава растежа на ечемик на окото. Все още дори не се вижда, но знам, че е там. :mad: Много се страхувам от ечемици, защото знам колко е неприятно да расте и няколко седмици да се търпи тази болка. В момента не мога да пробвам с пръстен, защото просто нямам, какъв друг метод мога да използвам веднага, за да спомогна оздравянето, преди да се влоши положението? :?:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Как да спра развитието на ечемик на окото?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Юли 2017, 10:41

Мога да те посъветвам поне да ходиш често да миеш окото си сега, докато имаш възможност да го направиш нещо. Няма как да започнеш с капките за очи, те дори в аптеките не ги препоръчват като начин за лечение, няма и как да почнеш да си слагаш пакетчета чай (освен ако не си у вас??)
Вариант е с добре измита стотинка също да го натъркаш, но трябва да бъде добре почистена.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да спра развитието на ечемик на окото?

Мнениеот Lollipop » 19 Юли 2017, 11:09

Отивай и го мий редовно, ако си у вас, сложи си пакетчета от чай лайка на окото и ще се облекчи. най-добре е обаче, след като сега започна да го натъркаш с пръстен, намери някакъв. И да не е пръстен друго нещо от метал, което можеш да захванеш добре.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да спра развитието на ечемик на окото?

Мнениеот Malina » 19 Юли 2017, 15:20

Май се често и като се прибереш сложи торбички от чай, или парцалче с топла вода.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да спра развитието на ечемик на окото?

Мнениеот fawla » 20 Юли 2017, 09:00

Натъркай го и го мий по-често. Аз винаги, когато усетя, че ми се появява ечемик го измивам и след това го търкам със златен пръстен, поне 6-7 пъти го търкам, правя си почивки и пак. За два дена с тази програма го разкарвам.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да спра развитието на ечемик на окото?

Мнениеот vanessa_ » 20 Юли 2017, 09:20

Той е толкова упорит, мий се по-често и за първото действие и аз използвам пръстен, но ти като нямаш.. освен с монета. Идеята е да се разнесе, би трябвало всичко чисто и твърдо да ти помогне.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Как да спра развитието на ечемик на окото?

Мнениеот krasi_more » 23 Окт 2018, 11:13

търкай със златен или сребърен пръстен, също така вечерта може да си направиш компрес с белтък на окото, на мен ми излизат много често, в резултат са на слаба имунна система, значи ртябва да се работи и в тази насока
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта