Защо жените говорят толкова много?

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Авг 2017, 14:06

Има им ъже, които говорят много, не са само жените. Някои хора си приакзват повече и са си клюкари, или пък се превъзнасят> клюкарите са ми най-любими, те те разпитват за всичко, да си знаят. да са наясно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот miron » 23 Авг 2017, 08:44

Призкаливи са, ама и според мен причината е да се изтъкнат като нещо повече и затова говорят толкова много. Да са или по-изстрадали, или по-щастливи, или да имат повече с какво да се похвалят. Жената по гръб не пада, особено пред други жени. А това всичко иска горовене, говорене...
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Сеп 2017, 15:23

Ние имаме какво да кажем, затова и говорим толкова много. Ако не бяхме ние, света щеше да е едно много тихо място. Познавате ли много мъже, които обичат да говорят?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот Буба Мара » 29 Май 2018, 16:15

Говорим много, защото вероятно никой не ни слуша. Тоест нуждата от говорени идва според мен от някакво твърде дълго трупано мълчание и в един момент като фонтан... :seeingstars:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Май 2018, 18:58

Буба Мара написа:Говорим много, защото вероятно никой не ни слуша. Тоест нуждата от говорени идва според мен от някакво твърде дълго трупано мълчание и в един момент като фонтан... :seeingstars:

Нали, то особено на мъжете, докато не им кажеш нещо поне един милион пъти изобщо все едно ен си го казвал!
Сещате ли се за оня виц:
- Скъпи, тук пише, че жените казват 10 000 думи на ден, докато мъжете само 5000. Това е защото се налага да ви повтаряме всичко!
-Какво каза?
- ........
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот Malina » 30 Май 2018, 09:13

Пчела, такава е тя! :)
Всеки път едно и също се получава, мъжете не чуват, ние повтаряме, ядосваме се, викаме...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот Dipsy » 30 Май 2018, 15:52

Защото мъжете са от Марс, а жените сме от Венера. Туй то!
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот Касандра » 05 Юни 2018, 17:26

Всъщност, бях чела някъде, че жените говорят повече, защото използват и двете мозъчни полукълба по време на общуване. За разлика от мъжете. Те използват само едното. Но това не означа, че не са общителни. Просто предават само основната информация на всичко, което мислят, а останалото (подробностите) запазват за себе си.
Аватар
Касандра
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Май 2018, 16:19

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Юни 2018, 18:21

Касандра написа:Всъщност, бях чела някъде, че жените говорят повече, защото използват и двете мозъчни полукълба по време на общуване. За разлика от мъжете. Те използват само едното. Но това не означа, че не са общителни. Просто предават само основната информация на всичко, което мислят, а останалото (подробностите) запазват за себе си.

Мъжете са доста праволинейни, за тях украсяването на историята няма смисъл, докато жение държим на всяка подробност. Дори, забелязвам и по себе си и не само, че можем в една история да вметнем друга, да разкажем нея, после да забравим за първата и да кажем трета. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо жените говорят толкова много?

Мнениеот Буба Мара » 14 Юни 2018, 17:19

rabotnata pchela написа:
Буба Мара написа:Говорим много, защото вероятно никой не ни слуша. Тоест нуждата от говорени идва според мен от някакво твърде дълго трупано мълчание и в един момент като фонтан... :seeingstars:

Нали, то особено на мъжете, докато не им кажеш нещо поне един милион пъти изобщо все едно ен си го казвал!
Сещате ли се за оня виц:
- Скъпи, тук пише, че жените казват 10 000 думи на ден, докато мъжете само 5000. Това е защото се налага да ви повтаряме всичко!
-Какво каза?
- ........

Аз нямах предвид точно това, но и това е вярно :) Понякога жените искаме да си поговорим просто с някой, а на мъжете им е досадно. И ако сме мълчали твърде много, в някой момент като вулкан избълваме сто думи в минута.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта