Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Сеп 2017, 15:01

Разбира се, че е важна, така се показва обичта към хората, на които я поднасяш, а и не само, по този начин се показва и желанието да сготвиш и да поднесеш тази храна. За мен е доста важно това, винаги се старая чиниите ни да изглеждат добре, не приготвям на никой "разхвърлена" храна.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот Kaya » 18 Сеп 2017, 15:47

Всеки обича да му е красиво разбира се, нали и за това по кулинарните предавания и ресторанти такова голямо внимание отдават на подредената и изискана чиния.
Но аз не съм от тези, които я подреждат. Нямам усет за красива и подредена чиния, нямам око. Като видя снимки на някои хора, ами тя храната направо ще ти проговори от чинията, аз редя, редя и все не ми се получава, какво да направя. ..
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот Съни » 02 Яну 2019, 13:57

Времето рядко стига, за да аранжирам и чиниите, обаче по празници се старая наистина да поднеса храната по красив и интересен начин. Друго си е. Не случайно са казали, че човек първо се храни с очи.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот Valya T » 21 Фев 2019, 16:16

Сега, покрай бебето нямам много време за готвене, но преди да родя много държах на външния вид на ястията. Дори едно листенце магданоз за цвят да сложиш, или чери доматче, пак придобива съвсем друг вид храната в чинията.
Valya T
 
Мнения: 49
Регистриран на: 20 Фев 2019, 11:54

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта