Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот Pipilota » 20 Юли 2017, 15:49

Как мислите, за вас важно ли е как е поднесена храната,или по-скоро не обръщате внимание на това, стига да има любимите неща в чинията ви? От значение ли е,дали картофките ви са подредени като пирамида или куб, а кюфтетата са в идеален размер, или просто искате да имате харана, без да подбирате излишно? Как би изглеждала идеалната чиния за вас, споделете снимка! Дори и да е от интернет, или пък ваша. Как трябва да изглежда чинията за вас, за да ви бъде вкусно. Държите ли да се храните с очите, или просто държите да се нахраните?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот skyfly » 21 Юли 2017, 08:34

За мен е изключително важно, но тук не говоря да ми се рисуват картини и да ми се подреждат бобчета. Тук говоря за добро поднасяне на нормални за хранене чинии. :!: Това за мен е добре поднесена чиния. Но подреждането на картофки и подреждането на ориз в някакви определени филми ми идва в повече.
meal-3.jpg
meal-3.jpg (41.52 KiB) Прегледано 878 пъти
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот asdddwww » 21 Юли 2017, 09:59

На всеки му е готино да му сложат една добра чиния, а не всичко да е омесено като за животно. Може и да е сервирана в една чиния - салатата и основното, но да стои добре и да е разделено и да е вкусно. Но ако се разбъркат с лъжата, щото "нали на едно място отива"... е грозна история е тва.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот Stark » 21 Юли 2017, 11:44

За мен е изключително важно храната ми да изглежда добре. Да, прекаленото подреждане, както казахте, да се подреждат пържените картофи ми е ту мъч, но слагането на една хубава чиния, с добре сервирана храна за мен е изключително важно. Отделям много време на всеки детайл, дори се старая салатата ми да изглежда добре.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Юли 2017, 13:40

за мен не ем ного важна, мога да ям и грозна храна. Да се заигравят там 5 часа да мис ервират, направо ми става неудобно. За мен целта е да се наям, затова мога и течна храна да ям,стига да е нещо дето ще ме засити. Все се сещам в такива моменти за онзи от Мит Бъстър, който пиеше само някакви неща от пакетче, просто вместо ядене.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юли 2017, 14:46

Мога да кажа, че мие приятно, но не мие най-важното. Няма да отделя излишно време, ако нямам такова, само за да подреждам някаква чиния. Понякога се заигравам и поднасям добри неща. Ако са ме ядосали им хвърлям като на прасета там. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот nefertiti » 21 Юли 2017, 23:14

Според мен е доста важно и по приятно да се хапва, като е аранжирано красиво. Това си е цяло изкуство!
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот Lollipop » 24 Юли 2017, 10:53

В рамките на здравия разум ми харесва, за детска чиния, всяко едно прекаляване ми харесва, но при възрастните да се превръща подреждането на ориз в мисия ми идва в повече. но може би не съм толкова голям естет, добре поднесена чиния, която събужда апетита е едно, но подреждането на ориза под формата на слънчогледов цвят ми е прекалено.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот Snejna » 24 Юли 2017, 11:27

Разбира се, че е важна, много ми е важно чинията ми да е добре сервирана и презентирана. Аз винаги полагам старание за да предложа на семейстовот си нещо добро за ядене, никога не пренебрегвам вида на чинията.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Важна ли за е за вас презентациятя на чинията?

Мнениеот Mon_ton » 24 Юли 2017, 13:31

Мисля, че всеки обича чинита му да бъде сервирана добре. Виждала съм в къщата на бивше гадже, как се подават чинии, вътре омешани картофи, майонеза изсипана, парче сирене, месо и отгоре по2-3 филии хляб захлюпени и това да се яде. Така ми беше трудно да се храня там! Всеки обича да му е подредено, да му е сложено като хората. Тук не говоря за издребняване и подреждане на картофите или на броколите в чинията, а подреждане и визуално разделения на продуктите, да се придаде малко стил и красота в чинията.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта