Счупената ръка спешен случай ли е и трябва ли да чакаме до понеделник?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Счупената ръка спешен случай ли е и трябва ли да чакаме до понеделник?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юли 2017, 15:26

Сега прочетох, че според някоя си, счупената ръка на детето в Бургас, която струваше на родителите близо 140 лева не била спешен случай. Родителите, трябвало да се приберат с преполовената ръка на детето си у тях и да чакат ръката да се подуе, да започнат немислимите болки, но търпеливо да изчакат работния ден (па представете си това да се случва петък вечерта). Защото счупената ръка не била спешен случай. Мой приятел като деца счупи ръка, тя висеше от тялото му, преставям си го как изкарва 3 нощи в чакане на работния ден и подут и отекъл отива да търси вече направление. Какво ще кажете за това безумие, спешен случай ли е счупената ръка, или може да се чака колкото е необходимо за въпросното направление? Повече по въпроса тука: https://media.framar.bg/%D0%B7%D0%B4%D1 ... 0%B0%D0%B9
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Счупената ръка спешен случай ли е и трябва ли да чакаме до понеделник?

Мнениеот Pipilota » 21 Юли 2017, 15:29

Моля ти се тази глупост! Разбира се, всичко трябва да е с направления, но може ли счупване да стои и да чака часове наред, та лекаря да се появи и да издаде така необходимото направление?повече от абсурдно е! Аи в болницата спокойноможе да си поискат направление, след като разберат какъв е случая ит ова направление да м бъде занесено на другия ден.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Счупената ръка спешен случай ли е и трябва ли да чакаме до понеделник?

Мнениеот Lollipop » 24 Юли 2017, 11:16

Просто останах без думи от думите на тази лекарка. Как така да не е спешен случай? Както сте казаила, ръката се подува, получава се оток, боли и е ужасно. Наистина, ако се сл учи в събота какво се прави, чака се до понеделник ли, защото не било спешен случай?! Трябва да има направления, които да се издават от спешните кабинети или да осигурят и травматология и там, след като трябва да се стои баш в тоя спешен.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Счупената ръка спешен случай ли е и трябва ли да чакаме до понеделник?

Мнениеот Andrey » 25 Юли 2017, 08:57

Това сега го прочетох, направо мога да отида и да й счупя ръката и крака и тя да си чака без да е застрашен живота й. То затова ародителите бият лекарите и нямат уважение към тях. Ако е тя на мястото на родителите кво ще направи? Ще се прибере вкъщи и ще легне да спи с детето си, ама няма да го заведе да го гипсират, щото не е спешно?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Счупената ръка спешен случай ли е и трябва ли да чакаме до понеделник?

Мнениеот Rali_hr » 25 Юли 2017, 09:54

Тая докторка е направила всичко възможно да се оправдае по някакъв смешен начин за неестественото държание на лекарите в болницата и по-скоро липсата на адекватни действия в такава ситуация.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Счупената ръка спешен случай ли е и трябва ли да чакаме до понеделник?

Мнениеот Pipilota » 25 Юли 2017, 10:28

Rali_hr написа:Тая докторка е направила всичко възможно да се оправдае по някакъв смешен начин за неестественото държание на лекарите в болницата и по-скоро липсата на адекватни действия в такава ситуация.
не, то просто такива като тая заслужават да й се гледат сеира. Не било спешно, да не е животозастрашаващо, но защо трябва да се търпи тази ужасна болка?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Счупената ръка спешен случай ли е и трябва ли да чакаме до понеделник?

Мнениеот qwerryyy » 05 Сеп 2017, 16:06

Това е голяма глупост, как може да се чака, та това е страшна болка, да не говорим за подуването и отока, които се получават. изумявам се как може някой да каже такава глупост, но най-лошото е, че ние се възмущаваме само онлайн. Трябва повече да пазим гражданската си позицияи и когато нщо нени харесва да го показваме.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Счупената ръка спешен случай ли е и трябва ли да чакаме до понеделник?

Мнениеот valensiq » 05 Сеп 2017, 21:51

Тази д-р Цанова заслужава на нея да й счупят ръката и да я оставят да чака. На чужд гръб и 100 тояти са малко, казват! Сигурна съм, че ако въпросната госпожа пострада ще използва положението си да отиде възможно най-бързо на лекар, ама нали пред микрофоните сме много наперени.. не знам какъв изрод трябва да си, за да говориш такива глупости, особено за случай с дете! Лекарите са направо изроди, с извинение! Имам приятелка, баща й е лекар и ги оправдава, но аз не мога да ги оправдая, трябва да си чудовище да искаш детето да стои ден - два със счупена ръка, за да си изчака времето за направления.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Счупената ръка спешен случай ли е и трябва ли да чакаме до понеделник?

Мнениеот mix_twix » 07 Сеп 2017, 11:50

Да ви кажа аз съм си чупил ръката и определено не ми се чакаше още ден - два, за да ида на лекар. Да не съм бил животозастрашен, ама.. трябва ли да се гърча в болки? нямаше как да ида веднага на лекар, след 3 часа бях в спешния кабинет и ръката ми вече се беше подула и супер много ме болеше.. Явно обаче е можело да чакам поне още 20 часа.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Счупената ръка спешен случай ли е и трябва ли да чакаме до понеделник?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Ное 2017, 11:17

Ниаситна този случай беше смешен, кой знае на още колко глупости ще се нагледаме, сега като дойде зимата.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта