Има ли смисъл от вътрешна изолация?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Има ли смисъл от вътрешна изолация?

Мнениеот Andrey » 25 Юли 2017, 08:44

Чудя се много дали да направя вътрешна изолация. Казаха ми, че разликата с изолация и без е около 1 градус, за което не си струва да влагам толкова пари. Засега нямам възможност за външна изолация, която със сигурност знам, че е много добър варинат, затова съм се спрял на вътрешна, но все още го мисля. Тези от вас, които имат вътрешна изолация ще споделят ли опит, става ли по-топло или в действителност не се получава чак толкова голям плюс с вътрешната изолация?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Има ли смисъл от вътрешна изолация?

Мнениеот Rali_hr » 25 Юли 2017, 09:25

До колкото знам, вътрешната изолация е по-подходяща за места, които се отопляват рядко, да раечем да си я направиш на вилата, където ходиш веднъж седмично, защото изолацията не позволява да се топлят стените и съответно набързо отопляваш само въздуха. Докато външната изолация е подходяща за жилищата, азщото по този начин се затоплят стените и се поддържа по-добра температура. В твоя случай, ако жилището ти обаче не е панел, за него всяка изолация е добре дошла, може да я пропуснеш. У нас само със смяната на дограмата си увеличихме енергийната ефективност, без да изолираме. Другата година планираме външна изолация и с нея мисля, че ще сме най-доволни.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Има ли смисъл от вътрешна изолация?

Мнениеот Pipilota » 25 Юли 2017, 10:31

Ние сложихме само в едната стая вътрешна изолация и се сдобихме с мухъл.... Сега мислим да я махаме, защото ппо-добре малко по-високи сметки за ток, отколкото да си вредим на стаето с тоя мухъл. Тя самата стая мирише. Нашия апартамент е ЕПК,не знам това от значение ли е. Мислим да я сваляме, не ми се мисли какво ще е състоянието зад изолацията... :evil:
Така че аз те съветвам да разпиташ комшии точно за вашия блок какво е най-добре.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли смисъл от вътрешна изолация?

Мнениеот Kaya » 21 Авг 2017, 14:56

И ние се сдобихме и с мухъл от изолацията, добре, че имахме само в детската стая, та я махнахме, изчистихме и т.н. Във всекидневната успяхме да направим външна изолация, вътрешна нямаме, там никакви проблеми не сме имали, въпреки че готвя там.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Има ли смисъл от вътрешна изолация?

Мнениеот vanusha » 21 Авг 2017, 15:30

Аз пък съм на обратното мнение, имаме и външна и вътрешна изолация, у нас се затопля много бързо и съм страшно доволна.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Има ли смисъл от вътрешна изолация?

Мнениеот m0n4eto » 21 Авг 2017, 17:35

супер, че си доволна, че зимата наближава
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Има ли смисъл от вътрешна изолация?

Мнениеот S_Milenska » 22 Авг 2017, 08:39

Лошото при вътрешната изолация е, че пречи да се затоплят стените, което прави конденз между изолацията и стената и от там се появява мухъла. Докато външната изолация топли цялата стена и проблема с мухъла го няма.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли смисъл от вътрешна изолация?

Мнениеот kikimoraa » 03 Сеп 2017, 08:50

Външната изолация е за предпочитане,но вътрешната е по-евтина. Увеличава топлината в стаята, кгоато работи,но няма какво да задържи топлината, тя се задържа от затоплените стени, когато изолацията е само вътрешна, стените не се нагряват ис таята истива много бързо.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта