По колко часа дневно трябва да чете детето?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

По колко часа дневно трябва да чете детето?

Мнениеот Jully » 26 Юли 2017, 09:24

Синът ми е за 2 клас, а дъщеря ми ще е 5-ти. Все още не мога да определя колко време трябва да чете малкия на ден, с каката почти нямах време за нея и с бабите каквото чели - чели, но сега аз се грижа през деня за малкия и искам да му създам навици. Но не мога да преценя по колко часа на ден трябва да чете, чувам най-различни мнения, от 2 страници на ден, до 2 часа дневно.
Колко четат вашите деца, ефикасно ли е четенето или повече се лигавят?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: По колко часа дневно трябва да чете детето?

Мнениеот kalina_216 » 26 Юли 2017, 10:20

Даваш му книгата и изчакваш да му омръзне без да казваш никакво време. Днес може да чете само 20 минути, а на следващия ден и 2 часа. Не трябва да има някакви заставлявания, иначе много бързо ще му омръзне четенето и ще изпитва омраза към него, вместо любов.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: По колко часа дневно трябва да чете детето?

Мнениеот Malina » 31 Юли 2017, 13:58

Колктоо му е приятно. Няма смисъл да го натискате и карате на сила да чете, ако не иска. Например по една приказка на ден е супер, ако е по-дълга окей, ако е по-къса, пак добре, ще компенсира в друг ден.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: По колко часа дневно трябва да чете детето?

Мнениеот Kaya » 31 Юли 2017, 14:56

По колкото иска, като минимума трябва да е 30 минути, от там нататък по желание. А може и интересно да му стане и да продължи да чете и повече.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: По колко часа дневно трябва да чете детето?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Авг 2017, 10:25

Според мен не трябва да чете колкото си поиска, защото то може и да не си поиска изобщо. Четенето трябва да е колкото трябва, минимум 30-40 минути дневно серизоно четене. Ако ги оставите по колкото си иска, няма как да се получи.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: По колко часа дневно трябва да чете детето?

Мнениеот Elica » 01 Авг 2017, 14:56

мисля, че по 30 минути на ден трябва да четат по-малките деца, те се изморяват от четене и толкова им е предостатъчно.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: По колко часа дневно трябва да чете детето?

Мнениеот nefertiti » 01 Авг 2017, 20:32

Не трябва да се претоварват дечицата като са малки, повече забави според мен, после цял живот ще трябва да се мъчат, сега им е времето за игри. Не разбирам прекалено амбициозните родители, които карат децата да учат по цял ден.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: По колко часа дневно трябва да чете детето?

Мнениеот miron » 02 Авг 2017, 08:57

Лятото не трябва да е време, в което само лежат и се забравят, ами трябва да се занимават с различни неща и да учат, рисуват, правят някакви неща, поне по 2 часа на ден децата трябва да се занимават с нещо, дали щее четене, писане, рисуване, изрязване, да има някакво учебно занимание. Четенето може да е различно всеки ден, дори и да се пропусне не е фатално.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: По колко часа дневно трябва да чете детето?

Мнениеот Anka » 02 Авг 2017, 10:48

Майка ми кара брат ми да чете всеки ден по една приказка, без значение времето, в което чете. :roll: Дали ще е половин час или час, но няма ден, в който да не чете, без значение дали е почивен ден или не.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: По колко часа дневно трябва да чете детето?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Авг 2017, 11:34

У нас са големи разправии, първо беше, че ще чете по 2 часа на ден, после стана по 1 час, после се разбрахме по 1 глава от книгата. Ами не иска да чете, но пък се справя сравнително добре с четенето и не му давам много зор. Притеснявам се, ч епокрай тоя ремонт от месец и половина не сме правили диктовка, днес мисля да направи една, не ми се мисли какъв ще е краснописа му.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта