Вярвате ли, че кокосовото масло е вредно?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Вярвате ли, че кокосовото масло е вредно?

Мнениеот skyfly » 26 Юли 2017, 11:17

Прочетох, че кокосовото масло не било толкова полезно, за колкото ни го представят. Но от друга страна проучването е по-скоро "смятаме", но не сме сигурни, дали сме прави в излседванията си.
Аз си хапвам всеки ден косовото масло, дали ще го сложа на яйцата си, или ще намажа палачинки с него. Обожавам дъха и аромата на кокос и не отказвам да го ям колкото се може по-често, като разбира се на прекалявам и хапвам по около 1 ч.л. дневно. Дали това количество може да е вредно и изобщо може ли да е вредно кокосовото масло , за което до скоро всички твърдяха, че е супер полезно, а изведнъж, когато хората почнаха да го купуват масово и да става част от ежедневната ни храна, веднага почнаха да се появяват изследвания, че не са така полезни..
Това като Кока кола да си финансира проверка на кока -колатa ми звучи... :roll: Вие как мислите?
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Вярвате ли, че кокосовото масло е вредно?

Мнениеот fawla » 26 Юли 2017, 11:35

ами какво си го замислила, нищо му няма на кокосовото масло, много си е вкусно даже и полезно! След някоя друга година и авокадото ще се окаже вредно, защото почнаха масово хората да го ядат.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Вярвате ли, че кокосовото масло е вредно?

Мнениеот Катето » 26 Юли 2017, 13:09

Опита се да се създаде една спекулация с кокосовото масло, като се опита да бъде свързано с палмовото. Много хора се вързаха, но нека не забравяме, че кокосовото масло се извлича от самата ядка кокос. Кокосът е много полезен. А за прекаляването - не бива да се прекалява с нищо. Напълно нормално ми се вижда да се яде по 1 лъжичка кокосово масло на ден, аз също го консумирам и от както увеличих мазнините в менюто си, включително и кокосовата мазнина е част от ежедневието ми, се чувствам най-здрава и изглеждам най-добре. В случая ще повярвам на очите си, а не на твърдения, които най-вероятно са спекулация.
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: Вярвате ли, че кокосовото масло е вредно?

Мнениеот Malina » 26 Юли 2017, 14:15

Според мен си е полезна мазнина и няма как да е вредно. Винаги ще се намери някой,който да каже на черното бяло. Не мисля, че някой прекалява чак толкова с кокосовото масло, цената му не е като за прекаляване. Това, че се ахпва по някоя лъжичка на ден не значи нищо, замислете се колко олио ядем, кеото също не е най-полезната мазнина и за това се знае от години, но някой спяр ли го? - Не. Но за кокосовото веднага се хванахме..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Вярвате ли, че кокосовото масло е вредно?

Мнениеот Локумът » 05 Сеп 2017, 10:39

Аз го ям много кокосовото масло, харесва ми, даже яйца си пържа с него, идеално ми е. Де да знам колко е вредно, то кое не е вредно в наши дни?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Вярвате ли, че кокосовото масло е вредно?

Мнениеот fawla » 11 Сеп 2017, 15:41

Аз използвам доста кокосово масло, как да е вредно? Онзи ден имах едно зачервяване на ръката, третирах го с какво ли не - козметично. Започнах да се мажа с кокосово масло, вече почти изчезна.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта