Ядете ли яйца редовно?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Rali_hr » 05 Яну 2015, 14:07

Далеч от магазина и няма да имаме проблеми нито с яйцето, нито с кокошката. Макар че по света е лесно да си намериш качествена храна, само да имаш желание да потърсиш, докато при нас е малко като мисия невъзможна.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Snejna » 06 Яну 2015, 13:26

Не знам кое е по-вредното, но тези дни се разтърсих да видя колко струва едно био отгледано пиле в магазина, цената му беше 30лв. за килограм!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот mix_twix » 06 Яну 2015, 17:58

Най-добре и яйцето и кокошката да са от село, но в наши дни и бабите се научиха да дават антибиотици на пилетата си, така че е съмнително кое е по-добрия вариант. :lol: А от магазина при всички положения предпочитам яйцето пред пилето. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Kremiliya » 12 Яну 2015, 15:22

И двете са еднакво вредни според мен, купените от магазина. Хубаво е да си намерим поне специализирани магазини.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Malina » 08 Юни 2015, 21:48

Snejna написа:Не знам кое е по-вредното, но тези дни се разтърсих да видя колко струва едно био отгледано пиле в магазина, цената му беше 30лв. за килограм!

Доста сериозна цена, не знаех, че е толкова скъпо да се купе пиле и то био, в Англия, когато бях на гости на моите приятели в магазините имаше био пиле, коео не беше изобщо скъпо, май само в България са скъпи био стоките.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Pipilota » 09 Юни 2015, 09:20

Търсенето на всичко вредно във всичко е като да търсиш под вола теле. Много е досадно постоянно - лимоните били вредни, краставиците били с нитрати, месото с хормони, какво да ядем бе хора?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Snejna » 20 Яну 2017, 13:59

Malina написа:
Snejna написа:Не знам кое е по-вредното, но тези дни се разтърсих да видя колко струва едно био отгледано пиле в магазина, цената му беше 30лв. за килограм!

Доста сериозна цена, не знаех, че е толкова скъпо да се купе пиле и то био, в Англия, когато бях на гости на моите приятели в магазините имаше био пиле, коео не беше изобщо скъпо, май само в България са скъпи био стоките.

СКъпи са разбира се, само провери в интернет какви са цените на био и натуралното, не мога д ас есъглася, че това са реални цени, но всеки си знае, за някой джоб може и да е добре.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Bambaa » 20 Яну 2017, 16:46

Еднакво вредни са според мен. Кокошката като се храни с храна, която не е чиста и полезна или е тъпкана с лекарства, нали яйцето излиза от нея и всичко това му се отразява.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Pipilota » 20 Яну 2017, 17:33

Bambaa написа:Еднакво вредни са според мен. Кокошката като се храни с храна, която не е чиста и полезна или е тъпкана с лекарства, нали яйцето излиза от нея и всичко това му се отразява.

Е, така е но не точно според мен. Все пак яйцето не се тъпче чак толкова време, като кокошката, знам ли...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот red_eyes » 23 Яну 2017, 14:28

Кокошката според мен е по-вредно да се яде, месото й е пълно с какво ли не, даже допълнително после го обработват. Инжектират вода, за да тежи повече, но дали е само вода кой ли ти казва.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта