Ядете ли яйца редовно?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот ivoblinc » 28 Яну 2014, 13:49

Мислих си, кое може да е по-вредно яйцето или кокошката? :?

Разбира се, че пилетата, отглеждани за месо се хранят с различен фураж, от кокошките, отглеждани за яйца, но и в двата вида храни се съдържат антибиотици, инсектициди, тежки метали :oops: , който се „задържат” в един момент , както в яйцето, така и в кокошката.

Но къде има по-малко от вредните вещества – яйцето или кокошката?
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот mimeto90 » 28 Яну 2014, 14:01

Какво значение има, всичко е отровено! И веган да станеш, зеленчуците и те са пълни с нитрати!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот djudjanka » 28 Яну 2014, 15:39

По-добре плодове с малко нитрати, отколкото месо с антибиотици. А относно темата - кокошката е по-вредното от двете, въпреки че, щом пилето е тъпкано с отрови, би следвало и яйцето да е отровено. От друга страна, нали има някакъв кратък период, през който пилетата се изчистват и не им се дават лекарства, но дали яйцето, което вече ги е поело, може да се пречисти?!
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот bojo_kolev » 28 Яну 2014, 16:08

djudjanka написа:По-добре плодове с малко нитрати, отколкото месо с антибиотици. А относно темата - кокошката е по-вредното от двете, въпреки че, щом пилето е тъпкано с отрови, би следвало и яйцето да е отровено. От друга страна, нали има някакъв кратък период, през който пилетата се изчистват и не им се дават лекарства, но дали яйцето, което вече ги е поело, може да се пречисти?!

Не мисля, че може, въпреки че и пилетата не могат, някак си само частично, но на яйцата, като че ли не се правят такива задълбочени изследвания. Иначе и аз съм съгласен за плодовете, но не може и без пиленце, било то с малко или много антибиотик :!:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Andrey » 29 Дек 2014, 14:16

djudjanka написа:По-добре плодове с малко нитрати, отколкото месо с антибиотици. А относно темата - кокошката е по-вредното от двете, въпреки че, щом пилето е тъпкано с отрови, би следвало и яйцето да е отровено. От друга страна, нали има някакъв кратък период, през който пилетата се изчистват и не им се дават лекарства, но дали яйцето, което вече ги е поело, може да се пречисти?!

Имат период за причистване когато баба ти на село гледа пиле или кокошка ;) Когато е в магазина точно времето, когато е наблъскано с антибиотици е най-тежко мислиш ли, че някой чака да се изчисти? :) А иначе аз нямам мнение кое е по-вредно, мисля, че и двете не са стока щом са от магазина, но избор нямаме ;(
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Malina » 29 Дек 2014, 16:23

Все си мисля, че кокошката - пилето ще е по-вредно от яйцето.. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Дек 2014, 16:38

Andrey написа:
djudjanka написа:По-добре плодове с малко нитрати, отколкото месо с антибиотици. А относно темата - кокошката е по-вредното от двете, въпреки че, щом пилето е тъпкано с отрови, би следвало и яйцето да е отровено. От друга страна, нали има някакъв кратък период, през който пилетата се изчистват и не им се дават лекарства, но дали яйцето, което вече ги е поело, може да се пречисти?!

Имат период за причистване когато баба ти на село гледа пиле или кокошка ;) Когато е в магазина точно времето, когато е наблъскано с антибиотици е най-тежко мислиш ли, че някой чака да се изчисти? :) А иначе аз нямам мнение кое е по-вредно, мисля, че и двете не са стока щом са от магазина, но избор нямаме ;(

Можеш да си гледаш кокошки и на село, но сме станали много мързеливи сами да отглеждаме храната си :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Kaya » 29 Дек 2014, 17:03

предпочитам яйца от магазина пред пиле от магазина, колкото и вредни неща да е приело, то самото се развива далеч по-полезно, отколкото е едно пиле наблъскано с антибиотици и хормони.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот S_Milenska » 30 Дек 2014, 11:03

Това вече е сериозна дилема :D И двете сигурно са вредни, но аз предполагам, че кокошката е по-лошия вариант :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Яйцето или кокошката – кое е по-вредно?

Мнениеот Pipilota » 30 Дек 2014, 16:52

От магазина и двете са вредни, яйцето все пак докато се развива, може между другото да развие и нещо полезно в себе си, докато при кокошката(пилето), те убиват всичко полезно в него с непрестанното слагане на различни химии в тялото му.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта