Мокрите кърпички - с алкохол или без?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Мокрите кърпички - с алкохол или без?

Мнениеот Катето » 28 Юли 2017, 10:11

В чантата си винаги имам пакет мокри кърпички, който използвам постоянно, за да почиствам ръцете си. Но се замислих след една среща с приятелка, когато тя ми даде мокра кърпичка с алкохол, преди да пипам бебето. :roll: Не ме учудиха нейните опасения и притеснения за чистотата ми, когато посегнах към бебчето, а се замислих дали наиситна не е по-добре да се използват мокри кърпички с алкохол? Защото в повечето случаи ползвам обикновени кърпички, а те дали наиситна почистват, или са просто ароматизиране и мазане на ръцете безсмислено?
А може би ползването на мокри кърпички не е най-доброто решение?
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: Мокрите кърпички - с алкохол или без?

Мнениеот miron » 28 Юли 2017, 11:00

С алкохол имам и в колата. Другите само ми омирисват ръцете, тях ги държа да си забърсвам обувките ако се омажат, или ако ям и се изцапам. Бърш аи накрая се измивам с антибактериалната кърпа с алкохол. Ама с алкохол само един вид съм намирал по 15 броя, големи пакети няма нали?
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Мокрите кърпички - с алкохол или без?

Мнениеот Jolene » 28 Юли 2017, 11:34

Аз използвам обикновени, не съм се заразявала с нищо. Мия си ръцете редовно и не разчитам на кърпичките, те са ми предимство и удобство, ако искам да хапна навън на крак, или си изцапам ръцете с нещо на улицата, след което при първа възможност се измивам.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Мокрите кърпички - с алкохол или без?

Мнениеот Malina » 28 Юли 2017, 14:24

Използвам без алкохол, с алкохол дори не съм виждала. Ползвам и за бебето. За ръцете ползваммокри кърпи + антибактериален гел, ако е наложащо да съм чиста, а няма къде да се измия.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мокрите кърпички - с алкохол или без?

Мнениеот Pipilota » 28 Юли 2017, 15:09

От както децата ми ги смучеха се научих, че трябва да са безалкохолни. И от тогава вземам такива, все по-евтини, защото се използват главно за забърсване на масата и подобни.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мокрите кърпички - с алкохол или без?

Мнениеот Локумът » 31 Юли 2017, 11:18

С алкохол големи пакети не съм виждал, само малките с 15 броя. Използвам и тях и от другите, все си имат нещо яко почистващо вътре втях.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Мокрите кърпички - с алкохол или без?

Мнениеот Mon_ton » 11 Фев 2018, 10:29

Купувам бебешки, използвам ги главно да почиствам ръцете на дъщеря ми и ако има нужда д аползва тоалетна извън дома. Не бърша лицата с него, не ги използваме вместо вода, имаме ли възможност ивнаги се мием. Имам приятелки които купуват на едро кърпи, на мен един пакет ми стига за 2 месеца. ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мокрите кърпички - с алкохол или без?

Мнениеот S_Milenska » 20 Фев 2018, 12:00

И от двата вида вземем, големи кърпички, които използваме в тоалетната са бебешки, без алкохол. За в чантата държа такива с алкохол, тяхната цел е да ги използвам преди да ям навън, да речем, така че предпочитам антибактериалното им действие. Ако нямам такива, почиствам ръцете с обикновени кърпички (мокри), след като ползвам антибактериален гел, който винаги имам в чантата си.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Мокрите кърпички - с алкохол или без?

Мнениеот Pipilota » 08 Май 2018, 12:17

С алкохол ползваме последно време за ръцете, когато сме навън, а за децата задъалжително в раниците им има такива, постоянно играят навън, ядат и им е нужно да имат някакви свестни кърпи, които максимално да гарантират почистване.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мокрите кърпички - с алкохол или без?

Мнениеот Rali_hr » 15 Май 2018, 10:48

Обикновено други неща предпочитам с алкохол, но и кърпичките не са нещо, което алкохолизирано ще откажа. Определено пречистват по-добре. В чантата си нося алкохолни, че като излизаме или ползваме някоя обществена тоалетна, няма вод аи подобни, предпочитам истинско почистване, вместо онея ароматизираните , да замазваме с тях само.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта