Как да различим злоядото дете от капризното?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот kauda » 11 Апр 2018, 15:49

То наиситна тука все са ни злояди децата, ама всичките ги молят да ядат, а после отпорват едни дебели кореми...
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Буба Мара » 11 Апр 2018, 16:54

На мен злоядо и капризно ми звучат почти еквивалентно. Злоядството е един вид каприз или начин да манипулираш възрастния, който е поставен "на колене" в стремежа да ти набута нещо за ядене в устата.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Kaya » 12 Апр 2018, 09:03

Буба Мара написа:На мен злоядо и капризно ми звучат почти еквивалентно. Злоядството е един вид каприз или начин да манипулираш възрастния, който е поставен "на колене" в стремежа да ти набута нещо за ядене в устата.

Напротив има голяма разлика между капризно и злоядо. Злоядото просто отказва да яде всичко, докато капризното е "злоядо" само за някои храни, а други си яде без проблеми.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Апр 2018, 15:14

Много точно казано! Капризното яде това, което иска, а злоядото - нищо! То в България наистина всички деца злояди, колкото си по-зле, по-измъчен и детето ти по-криво, толкова по-гериочно за теб. Срамно е да кажеш, че детето ти се храни, слуша и е добро!
Не мога да си го обясня това.
А сме готови да ги гоним и да им се молим, нещо, което по света няма да го видите - сервира му се и толкова, като не иска да яде, все ще огладнее. Никой не е умрял от глад с пълен хладилник до себе си!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Буба Мара » 13 Апр 2018, 15:50

Моята дъщеря навремето отказваше да яде всичко и човекът, който й помогна наистина без да я набеждава,че е ненормална и който се занимаваше с хранителни разстройства при децата ми каза,че според него злояди деца няма. И аз съм склонна да повярвам. Дали отказваш всичко или само 3-4-5 неща каква е разликата? Мойто дете злоядо ли е било щом е искало да яде само солети (в един определен период). Всеки разсъждава от неговата си камбанария. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Апр 2018, 21:58

няма лошо децата да имат вкусове, но как се справяте, когато отказва и иска да яде само солети, както казваш ? оставяш го да яде само солети месеци наред?!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юни 2018, 12:37

Злоядото дете и от любимото ще си чопне 2-3 залъка, а капризното може да изяде и 2 пици, а да се цигани на една супа. Общо взето.. винаги си личи кой е прав и кой е крив.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Lollipop » 13 Юни 2018, 13:00

У нас единия ми е капризен, другия злояд! мялкото не мога да го накарам да хапне, тежи колкото скакалец, каката пък не яде един милион неща, а яде всичко на всичко 2-3 работи!
направо ми иде да се гръмна, когато стане въпрос за хранене вкъщи.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Rali_hr » 29 Авг 2018, 08:57

То пък в България пълно само със злояди деца, така и не се намери едно да кажем за него, че е капризно. :) Като сме свинали да ходим подир тях с филиите и да им се молим, естествено, че ще ни придават фасони.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Авг 2018, 10:49

Rali_hr написа:То пък в България пълно само със злояди деца, така и не се намери едно да кажем за него, че е капризно. :) Като сме свинали да ходим подир тях с филиите и да им се молим, естествено, че ще ни придават фасони.

Това е така, даваме им твърде голям избор, храним ги с много пакетирани храни, децата не са гладни и знаят, че ако придадат някой фасон ще получат желаното, без значение колко е вредно, пък, родителите искат да знаят, че детето им е яло нещо. Омагьосан кръг ...
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта