Как да различим злоядото дете от капризното?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Авг 2017, 10:10

Племенницата ми е много злояда според майка си, според мен е много капризна ( в градината си изяждала всичко). Сестра ми постоянно и предлага различни неща, а когато тя откаже, накрая получава или кроасан, солети, бейкролс или каквото и да е - с идеята да е сложила нещо в корема си. :shock: Сестра ми твърди, че била много злояда и затова била така слаба и изобщо не искала да яде нищо, все избирала и се налагало да я гони с филията навън. :roll:
Вие ми кажете, как да различим наистина злоядото дете от капризното? Защото съм забелязала, че в Бълкгария има много злояди деца, сигурно никъде по света няма чак толкова много злояди.... Даже бях чела такава статия, в която специалист по храненето казва, че само в България има толкова много злояди деца.. тук не знаем как да ги храним, а не са ни децата злояди, а просто капризни. Това е моето мнение, вие как мислите?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот qwerryyy » 01 Авг 2017, 11:32

Когато си яде всичко в градината, значи си е просто капризно вкъщи. Много приятелки имам с деца, които им дават навън бисквити, солети, зрънчо и после се чудят защо не искали да ядат децата им и обясняват колко били злояди... как стават злояди, като не спират да тъпчат? Те са си нахранени децата.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Авг 2017, 14:14

Те нашите деца все много капризни, все много превъзнасяни, все много с изисквания от родителите им, а накрая не могат една филия да изядат без да им се молят. МНого разлигавени. А уж се водим корав народ, няма такова нещо..
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот miron » 02 Авг 2017, 09:27

Ами като не му давате да яде боклуци, ще неще ще започне да яде това, което му предлагате, а именно различни здравословни вариации. Ден два ще се инати и като огладнее ще си прояде. Всички ядат масово боклуци и се засищат страшно много, само че на това после му викат злоядо.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Mon_ton » 02 Авг 2017, 09:53

Моята дъщеря не яде солети и бисквити, изобщо сладко не обича. Не яде плодове, не яде манджи, не яде зеленчуци. Не й давам никакви боклуци, какво ли не съм пробвала, страшно слаба е и не иска просто. А месо види ли направо започва да й се повдига. Едва я гледам, на ден яко изяде 1/2 филийка хляб (само от него хапва по малко) е постижение. Но всеки ден и готвя не пропускам и пасирам, за да си хапне. Страшно злояда е ивече започна да ми казва "това не го ям". Ако оставя на нея ще ядем само макарони и попара, само на това скланя да яде и пак по малко.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот kikimoraa » 02 Авг 2017, 13:50

Има и злояди деца, но повечето не са . на Мон_тон може и да е злоядо, ама повечето, дето ядат по цял ден бисквити не може да са злояди.. Това означава, че от децата в парка поне половината са злояди, което не е нормално..
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Snejna » 03 Авг 2017, 09:44

Злояди деца има малко, повечто са капризни, след като се хранят,значи не са чак толкова злояди. Въпросът е, че те умеят да правят нещата така, че да изглежда сякаш имат нужда от солети точно в този момент, иначе целия ден няма да сложат и залък в устата си. А родителите само дебнат от някой ъгъл с бисквитки, за да го накарат да си хапне. Ако на вас ви дават постоянно любимата ви храна, не мислите за калории и здравето си (защото бебетата не мислят за това), няма лида предпочетете да писнете залюбимото си, вместо да ядете пюре или манджа?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот fawla » 03 Окт 2017, 12:56

Родителите сами правят децата си такива, като постоянно им дават някакви разнообразни храни и им се молят да ги нахранят с каквото и да е било. На вас ако всеки ден ви предлагат от любимото ви и нещо, което не обичате много, нали ще предпочетете да направите някой друг фасон, за да получите това, което ви е наистина вкусно? Затова родителите изобщо в нито един момент не трябва да започват да хранят децата си с придружаващи ги молби.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Lili_gagarin » 03 Окт 2017, 15:26

Тов асамо тука може да се види - майки, които гонят децата си с филии, за да им се молят да ядат. От 10 злояди деца, далиима и 2 които наистина отказват храна. Останалите по-скоро се лигавят.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Как да различим злоядото дете от капризното?

Мнениеот Локумът » 11 Апр 2018, 14:24

Личи си, че едното е капризно, другото е злоядо- второто наистина е слабо, болнаво, не иска да яде, изморено е, хапва по малко, колкото да не се затрие там.
Капризното избира - от това, което му харесва, може и да изяде тонове, ама онова, което не му е по вкуса веднага - злоядо било милото.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта