Цикатридина спрей върши ли работа при рани?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Цикатридина спрей върши ли работа при рани?

Мнениеот Mon_ton » 02 Авг 2017, 09:45

Искам да взема нещо, което да спомагам зарастването на раните при дъщеря ми, че често се спъва и краката й са постоянно в рани. Затова се спрях на цикатридина, но ми е важно да науча мнението на хората, които са го ползвали. дали има ефект наистна, спомага ли зарастването на ранита? може ли да се разчита, че има антибактериално и почистващо действие, може ли да се пръска венага, след като се получи раната или трябва да се почисти и превърже и да се използва след като се е образувала коричка?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Цикатридина спрей върши ли работа при рани?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Авг 2017, 11:35

И аз се чудя дали да не взема да има из нас, много ще ми е полезно да науча повече информация, защото само на реклами сме се нагледали. Но пък аз ползвах след горенето на раничката цикатридина, за да зарасне по-бързо, нямах никакви зацапвания.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Цикатридина спрей върши ли работа при рани?

Мнениеот kikimoraa » 02 Авг 2017, 13:17

Ползвала съм го след като се бях нарязала на морето, заздравяха ми бързо раните, но не знам дали водата и пясъка не са допринесли за бързото оздравяване. Все пак не пречи да пробвате. Слагах го след като измивах раната.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Цикатридина спрей върши ли работа при рани?

Мнениеот Rali_hr » 02 Авг 2017, 14:37

Аз пръскам на децата като се натъртят. Доволна съм, охлажда мястото и намалява болката, децата все го търсят. По-малките рани пръскам по веднъж, колкото да си кажат, че съм ги излекувала.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Цикатридина спрей върши ли работа при рани?

Мнениеот Snejna » 03 Авг 2017, 09:24

Ползвала съм при една рана, много сериозно се бях порязала. Помогна ми да заздравее, затова мога да кажа, че съм доволна от цикатридина. Пръскала съм и на дъщеря ми когато се удари, но винаги съм почиствала преди това, не знам дали може да се използва без раната да бъде почистена.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Цикатридина спрей върши ли работа при рани?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Авг 2017, 10:15

Аз съм много доволна, използвам доста често, все се намира начин да се порежа, или да се изгоря покрай печката. Пръскам със спрея и ми минава доста бързо, използвам и за рани при децата, макар че вече са големи, все се случва някой да падне и да обели коляното. Почиствам с реванол или йод, изчаквам малко и след това използвам спрея.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Цикатридина спрей върши ли работа при рани?

Мнениеот viviann » 26 Окт 2018, 12:18

Много съм доволна и аз от Цикатридина. Използвах го след раждане, защото имах доста шевове. Болката бързо отшумя.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта