Как създавате навика за високата хигиена - ръце, зъби?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Как създавате навика за високата хигиена - ръце, зъби?

Мнениеот Jully » 04 Авг 2017, 10:24

Децата ми все се прибират и забравят да си измият ръцете, ако не им го кажа изрично, сядат на масата и изобщо не се притесняват, че ядат с мръсни ръце. Положението с банята е подобно, все не се къпят, трябва да се уговаряме и пропускат по някой друг ден, нерядко. :roll:
Как да ги науча, че това са важни неща за тяхното здраве? Обяснявам, че е вредно, но кой ти вижда бацилите, че да вярва, че не говоря глупости? Дори и миенето им на ръцете е отгоре отгоре, изобщо не разпенват сапуна... но пак е по-добре от хич.. Вие как се справяте?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как създавате навика за високата хигиена - ръце, зъби?

Мнениеот skyfly » 04 Авг 2017, 11:09

Пробвай с някакви картинки, които да визуализират това, което има по ръцете. Нека да знаят, че има бацили, в интернет със сигурност има подходящи изображения за децата, които да показват под микроскоп бацилите. Това може да помогне. А за пяната, опитай се да ги предизвикаш кой ще направи повече пяна докато се мие ръцете, а наградата ще е целувка :)
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Как създавате навика за високата хигиена - ръце, зъби?

Мнениеот Pacienti » 07 Авг 2017, 21:01

Това с картинките е идейно..звучи ми добре.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Как създавате навика за високата хигиена - ръце, зъби?

Мнениеот Kaya » 21 Авг 2017, 15:16

Хареса ми идеята с картинките, но не бих избрала някои груби такива, сигурна съм, че нямаш и това предвид, но съм чувала за хора, показващи зловещи снимки на децата си, и то като малки още.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как създавате навика за високата хигиена - ръце, зъби?

Мнениеот vanusha » 30 Яну 2018, 12:01

За зъбите ми се струва много трудно, има големи хора, които не си мият зъбите, дали от бързане или от немарливост, нямам идея, как се учи пък детето на този навик. Трябва да се вижда примера от родителите, ако те го правят ежедневно , то няма как другите да не го правят ит е.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Как създавате навика за високата хигиена - ръце, зъби?

Мнениеот kauda » 30 Яну 2018, 12:25

примерът е най-важният. не може д аискаме децата да правят нещо, което ние не правим. Може заедно да ходите да си миете зъбите, докато се изгради навика. За ръцете трябва напомняне, че винаги след като човек се прибере си мие ръцете, или след като използва тоалетна, за това ртябва да се напомня , но и също така трябва пример. По-малките дечица често влизат в тоалетната при майките си. Ако виждат, че миенето на ръцете е част от процедурата свързана с ползване на тоалетната, това се запечатва в мозъка им.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как създавате навика за високата хигиена - ръце, зъби?

Мнениеот Kukumicin » 23 Фев 2018, 13:21

Значи навиците идват с течетие на времето и кой какавто опит има, така му трагват нещата и в животът. Дащеря ми се сдоби с глисти, прочете енцеклопедия, пуснах й един филм по този вапрос.. и това сварши наистена много добра работа във връска с миенето на рацете и потдържането на всякаква хигиена. Има много образувателни филми по тези вапроси, които варшат наистена чодесна работа. :cheerleaderkid:
Kukumicin
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:10

Re: Как създавате навика за високата хигиена - ръце, зъби?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Фев 2018, 13:45

Това се и показва. Има деца, които не знаят, че ртябва да си мият ръцете, след като са използвали тоалетната, никой не им го е показал и казал. А това са навици, които се изграждат и процедури, които стават ежедневни. Ако знае, че всяко ставане от леглото е свързано с миене на зъбите и всяко пускане на водата следва пускането и на чешмата, ще го праявт механично без дори да се замислят
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как създавате навика за високата хигиена - ръце, зъби?

Мнениеот Петя Георгиева » 07 Май 2019, 10:27

С много мрънкане. Постоянно говоря, повтарям. Зъбите си ги мие заедно, да ме гледа. Четем книжката за Чук и Пук. За ръцете също имаме една подходяща. Но се иска време, години. :mrgreen:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Как създавате навика за високата хигиена - ръце, зъби?

Мнениеот Story_teller » 14 Май 2019, 11:05

Тя като гледа нас, много се радва, че прави същото. Мие ръцете с настървение, даже понякога се налага да й вземем гела, че ще свърши :mrgreen: Така че с добър пример става по-лесно.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron