Каква рецепта за миди ще ми дадете?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Каква рецепта за миди ще ми дадете?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Авг 2017, 11:21

До нас са отворили страхотен рибен магазин и за първи път видях миди с черупките, обикновено намирам само замразени, изчистени. Прииска ми се да си взема, но нямам идея как да ги приготвя, затова се и отказах. Не бяха никак скъпи, около 5 лева за килограм. :roll:
Нещо друго обаче също ми направи впечатление, а именно, че някои миди бяха леко отворени, а знам, че трябва да са плътно затворени, иначе са много стари.. :roll:
Изобщо кажете как мога да ги приготвя, и дали като имат някои отворени черупки са вече твърде стари за консумация?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Каква рецепта за миди ще ми дадете?

Мнениеот Malina » 22 Авг 2017, 13:48

Пчеличке, ако мидите са живи са затоврени, ако са отворени, значи не стават за хапване, или по-скоро дано да имате здрав стомах. :)
Но да ти кажа голяма играчка, досега веднъж съм готвила миди и няма да повторя. Помня, че ги търках с четка, после ги мих с вода, докато се избистри водата..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Каква рецепта за миди ще ми дадете?

Мнениеот Момчил Митев » 04 Фев 2020, 16:53

Аз, като морско чедо, мидите ги предпочитам печени на тенекия край плажа, но ако ви трябва някоя малко по-засукана рецепта, зная и как стават с чесън и бира. Номерът е много добре да ги изчистите. За 1 килограм миди ще ви трябват една малка бутилка бира - 330 мл, 3-4 скилидки чесън, малко олио, половин връзка магданоз, ако го обичате като мен, може и цяла, сол и черен пипер. И една по-голяма тенджера с капак. Накълцваме чесъна и го задушаваме в сгорещеното олио за около 2-3 минути, прибавяме мидите и бирата. Варим десетина минути, докато мидите се отворят и са готови. Подправяме ги с черен пипер и сол, наръсваме магданоза и си отваряме една студена бира. :wink:
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Каква рецепта за миди ще ми дадете?

Мнениеот Srock112 » 11 Авг 2022, 11:01

Srock112
 
Мнения: 25
Регистриран на: 08 Авг 2022, 17:40


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта