Какво мислите за Веган месото?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Какво мислите за Веган месото?

Мнениеот Локумът » 23 Авг 2017, 09:55

Вчера в Лидл попаднах на Веган месо, веган кайма и всякакви такива неща, че дори и веган кюфтета и кренвирши съм виждал. Зачудих се защо някой, който толкова си мечате за кренвирши ще тръгне да яде такива от соя? :?: направо се замислих, дали някой веган/вегетарианец ги яде тези неща наистина? Аз ако съм, бих си направил от различни бобови култури всякакви варианти на кюфтета, не е задължително да имитират състава и вида на каймата от месо.. все пак когато си решил да нае ядеш нещо, надали ти е цел да търсиш подобен вкус.. :roll: така, интересно ми е вие какво мислите за тези веган меса? :cheers:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво мислите за Веган месото?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Авг 2017, 11:00

И аз не го разбирам, защо го продават и под наименованието "месо"? Аз не бих яла, изглежда ми отвратително грозно, като някакъв корнфлейкс... :roll: Има толкова разнообразни заместители на месото, от които се получават супер вкусни неща, защо не ги ядат тях, а искат да ядат месо от соя?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво мислите за Веган месото?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Авг 2017, 11:13

Веднъж съм вземала от любопитство, някакви вегански кюфтета, не бяха никак вкусни, мога да кажа.. :roll: И по-апетитни неща съм яла и то не рядко. :mrgreen: Но за заместител стават, когато хората се чудят и те какво да ядат и ги продават готови, само трябва да се изпекат. Всеядните имаме огромен избор от полуготова храна, докато вегетарианците винаги трябва сами да приготвят, така че е дно удобство. А името, мисля, че е главна причина на това, че просто прилича на другото визуално, а не толкова да го замества.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво мислите за Веган месото?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Дек 2017, 10:55

Сега се опитвали да измислят лабораторно синтетично месо, което да бъде заместник на истинското и да могат да го консумират вегетарианците. Не е ли измамно да търсиш нещо, с подобен вкус и консистенция и в същото време да твърдиш, че си вегетарианец, да реално няма да приемаш животинското, ама.. де да знам, сбъркано ми е. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво мислите за Веган месото?

Мнениеот krasi_more » 05 Окт 2018, 11:38

Веган месото е много странно, онзи ден опитах сала веган. Вкусен беше, нобезсмислено, защо ще търсиш подобен вкус, а и то е още по-вредно и изкуствено създадено. сигурно е по-опасно
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Какво мислите за Веган месото?

Мнениеот Jolene » 05 Окт 2018, 12:17

Аз съм вегетарианка и ям такова месо понякога в сандвичи или бургери, колкото и да ни се иска някои неща не могат да се заменят с други, но ям такива много рядко, 1 път месечно.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Какво мислите за Веган месото?

Мнениеот Съни » 21 Дек 2018, 11:15

Месото си е от животно. Всичко друго е измишльотина, да ме прощават веганите... :roll:
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Какво мислите за Веган месото?

Мнениеот Ка Ме Лия » 12 Мар 2019, 15:12

Аз не разбирам. Нали уж затова са вегетарианци, за да не ядат месо. Защо им е нещо, което наподобява такова? Малко лицемерно вегетарианство би било.
Ка Ме Лия
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Яну 2019, 11:30

Re: Какво мислите за Веган месото?

Мнениеот Бистра » 22 Апр 2019, 12:05

Не го приемам. Даже сега разбирам, че има такова. Какъв е проблемът човек да яде чисто месо? Когато е в умерени количества, то не е вредно.
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29


Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron