Първият път...на зъболекар

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот Камелия » 27 Мар 2012, 15:08

Никога не ме е било страх от зъболекари, ходя си всеки месец. Почти като на профилактичен преглед при гинеколог. Добрата устна хигиена е предпоставка за добро здраве!
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот roshlata » 19 Апр 2012, 15:02

Оххх, изпитвам панически страх от зъболекарски кабинети и силно се надявам да не го предам на бъдещата си рожба :? Трябва ми много време, за да се подготвя психически за срещата със стоматолога си. Добре че зъбите ми са горе-долу здрави, че иначе... не знам. Не понасям болка, звукът на машинката направо се набива в мозъка ми, а миризмата е просто отвратителна :? Според мен всичко е на психическа основа, защото дори и само на преглед ми е ставало лошо в кабинета.
За дечицата мисля, че е най-удачно да се заведат на зъболекар около 2-рата годинка, защото тогава млечните зъбки би трябвало да са пробили. При всяко детенце е различно и родителите най-добре биха преценили.
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот LUSI123 » 20 Юни 2012, 00:02

Като малка ходих на зъболекар за първи път на 7 и ме беше много страх, трябваше да ми направи една пломба. Мама ме държеше за ръка, седнах на стола като видях машинката, станах от стола и се опитах да избягам, но мама ме хвана и ми каза не се бой няма нищо страшно всички ходят на зъболекар. Успокои ме някак си и седнах от тогава още ме е страх и не искам да ходя на зъболекар.
LUSI123
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Юни 2012, 23:46

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот teddy » 20 Юни 2012, 12:34

LUSI123 написа:KATO MALKA hodih na zabolekar za prav pat bqh na 7 i me be6e mn strah trqbva6e dami napravi edna plomba mama me darje6e za raka sednah na stola i samo kato vidqh ma6inkata stanah ot stola i se opitah da izbqgam na mama me hvana i mi kaza nese boi nqma ni6to stra6no vsi4ki hodqt na zabolekar uspokoi me nqkaksi i sednah ot togava o6te mee strah i neiskam da hodq na zabolekar mejdu drugoto davi kaja na skoro si napravih remont na pokriva mn se 4udeh koi maistori da izvikam popitah seseda i toi mi prepora4a edni mn mili mom4eta koito si razbirat ot rabotata razkriha celiq pokriv i smeniha vsi4ki izgnili daski slojiha 4erna hartiq i prerediha keremidite za 3 dni a pokriva e 350kv ostanah mn dovolna ako nqkoi ima nujda ot remont na pokriva prepora4vam vi daim zvannete eto vi tel 0898 833 170 lubo

Направо ме разби :lol: :lol: :lol: Как така от зъболекаря стигнахме да покрива не можах да разбера :mrgreen:
Сега за първото посещение при зъболекар - не чакайте детето ви да стане на 3 години, защото ще е прекалено късно. Всички деца обожават бонбони, шоколади и всичко сладко, което им се изпречи на пътя. Вие, мамите, може и да не им разрешавате всеки ден да ги хапват, но бабите... бабите са друго нещо :mrgreen: Около 2-годишна възраст е добре детето да се заведе на зъболекар, за да няма неприятни изненади. Нека се запознае с обстановката, да се повози на зъболекарския стол - дайте му възможност да го приеме като игра. Моята дъщеричка е на 2 годинки и 7 месеца :D Веднъж вече сме ходили на профилактичен преглед и тези дни мисля отново да я заведа. Мием си редовно зъбките, но профилактиката е не по-малко важна :idea:
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот Bella » 22 Юни 2012, 11:06

Не помня кога точно съм отишла за първи път на зъболекар, но си спомням, че мама ме заведе и ме държете за ръка. Много ме беше страх, но зъболекарката беше много мила и внимателна и нито плаках, нито разбрах нещо от поставянето на пломбата.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот the princess » 25 Юни 2012, 17:19

Винаги много ме е било страх от зъболекари, може би защото първото ми посещение е било доста злополучно тъй като първата стоматоложка беше много груба и може би от нея имам страх въобще към всички зъболекари.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот peter pan » 20 Юли 2012, 16:38

Профилактиката е важна във всяко едно отношение, независимо дали става въпрос за дете или за възрастен човек. С големият ни син допуснах грешка, защото го заведохме на зъболекар чак на третата годинка. Е, вече имахме зъбче за пломба. Малкият посети зъболекарския кабинет, когато още не беше навършил две годинки и не сме имали никакви проблеми с него. Отидохме при детски стоматолог, а обстановката в кабинета й беше много приветлива. Имаше детски играчки, цветовете бяха много весели, а самият стол беше под формата на мече :) Много е важно да предразположиш детето преди да посети зъболекаря си. Нашето така го предразположихме, че мине се не мине седмица и иска да ходи при мечо :lol:
peter pan
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Юни 2012, 12:43

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта