Първият път...на зъболекар

Първият път...на зъболекар

Мнениеот Golfie » 09 Ное 2011, 23:50

Какво разказвате на хлапетата, когато трябва да посетят зъболекар за първи път...? Една важна процедура, в която се формират страховете на децата, един път като се стреснат и винаги ги е страх...
Golfie
 
Мнения: 212
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот valiart » 10 Ное 2011, 00:32

Като се сетя за моя първи път в детската градина - натовариха ни в една линейка и право стоматологията. Нямаше ама сега това, ама сега онова - по същество.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот Margo » 10 Ное 2011, 11:04

Оффф и моят спомен е от ранното детство, помня как бяхме строени в стоматологичния център целия клас и умирахме от страх.Всеки клас беше при различен стоматолог.Това беше най-страшната сграда за мен.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот qproin » 11 Ное 2011, 14:43

О аз първия път такъв шамар отнесох от зъболекарката, но то си беше в онези години, когато всеки си правеше каквото иска. Сега вече не е толкова страшно, но дано да не се налага на децата да са чести посетители.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот radowen » 14 Ное 2011, 11:53

Заведох детето си за първи път на зъболекар ма година, когато беш на 3 год. Наложи се - беше му подутаустничката, а предното му зъбч ече с кариес и черничко беше причина за температура и болки. Много спокойно му обясних, че чичо зъболекар щомогне да излекуваме зъбчето и да не го боли повече... Процедурата мина добре лагодарение и на зъболекаря, който действаше много добре, за да не се стресира малк. После ходихмеоще няколко пъти - без проблем! Важно е и зъболекаря да е спокоен!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот tweety » 17 Ное 2011, 13:31

radowen написа:Заведох детето си за първи път на зъболекар ма година, когато беш на 3 год. Наложи се - беше му подутаустничката, а предното му зъбч ече с кариес и черничко беше причина за температура и болки. Много спокойно му обясних, че чичо зъболекар щомогне да излекуваме зъбчето и да не го боли повече... Процедурата мина добре лагодарение и на зъболекаря, който действаше много добре, за да не се стресира малк. После ходихмеоще няколко пъти - без проблем! Важно е и зъболекаря да е спокоен!

О да и не само, много хубаво си направила, че си обяснила на детето, че няма нищо страшно защото много често се случва ние родителите да насаждаме страха си в тях.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот Memento » 05 Фев 2012, 16:00

Страшничко си е няма спор шума на машинките и миризмата са стресиращи за възрастни какво остава за невинната детска психика. Според мен малчуганите е важно да разберат, че всичко това е за тяхно добро и ако не отидат при чичко/лелка зъболекар после ще ги боли много повече :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот southern_sun » 07 Фев 2012, 11:12

Memento написа:Страшничко си е няма спор шума на машинките и миризмата са стресиращи за възрастни какво остава за невинната детска психика. Според мен малчуганите е важно да разберат, че всичко това е за тяхно добро и ако не отидат при чичко/лелка зъболекар после ще ги боли много повече :)

Има деца, които се страхуват само от белите престилки на лекари и медицински работници. То мен ме е страх от зъболекари, та какво да кажем за шума от машинките и неприятната миризма, която се разнася в кабинета.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот Genoveva » 13 Мар 2012, 09:53

Няма да забравя първото ми ходене на зъболекар, бях на 5 години и трябваше да ми правят пломба.Толкова много ме беше страх, сега като голяма, още повече. Мразя зъболекари!
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Първият път...на зъболекар

Мнениеот nadya » 13 Мар 2012, 10:26

Моята дъщеричка беше на годинка и нещо, когато за пръв път ни се наложи да посетим стоматологичния кабинет - никога няма да го забравя, такъв шок изживяхме :( Точно я бяхме изкъпали и мъжа ми забравил да затвори вратата на банята. Беше лятото, а тя босичка... Вършех нещо в кухнята, когато я чух да плаче - беше паднала в банята и си беше ударила устичката в прага на душ-кабината :cry: Добре, че тогава използвахме каучукова залъгалка на Чико, която е доста по-големя и в някаква степен я е предпазила, че иначе и в хирургията щяхме да отидем. Още на другия ден я заведохме на зъболекар, но слава богу й нямаше нищо!
Чела съм, че е препоръчително профилактиката да започне още от годинката, но моята зъболекарка ми обясни, че няма смисъл, освен ако няма проблем, разбира се. Аз мисля, като стане на 3 годинки отново да я заведа.
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта