Лесно ли се става...лекар?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Лесно ли се става...лекар?

Мнениеот Golfie » 10 Ное 2011, 00:12

Преди години имаше много колеги от Гърция, които си плащаха всеки изпит и логично, след 5-6 години в България и няколко хиляди долара/бе доста по-евтино/, те си отиваха с диплома. Тогава гръцките власти се принудиха да въведат изпит за всеки от тях, повторен, за да са сигурни, че не са убийци с диплома...
Прекалено лесно явно се става лекар, като гледам какви хора работят с бели престилки...
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Лесно ли се става...лекар?

Мнениеот valiart » 10 Ное 2011, 00:22

Да бъдеш лекар е призвание. Не всеки го може, за това е трудно.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Лесно ли се става...лекар?

Мнениеот Golfie » 11 Ное 2011, 11:52

valiart написа:Да бъдеш лекар е призвание. Не всеки го може, за това е трудно.


Според мен трябва да се въведат много строги мерки и точно там да се избегне всякаква корупция и купени изпити.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Лесно ли се става...лекар?

Мнениеот qproin » 11 Ное 2011, 17:49

Бе като гледам колко некадърни лекари има, може и да не е толкова трудно. Но много уважавам тези лекари, които са призвани да бъдат такива и не спират да учат и да се интересуват, с цел да бъдат полезни.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Лесно ли се става...лекар?

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 20:31

Жалко, че държавата ни остава без тези специалисти. Лекарите ни са принудени да напускат страната, за да изхранват семействата си. Тъжно, много тъжно...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Лесно ли се става...лекар?

Мнениеот tweety » 15 Ное 2011, 11:40

Работата ми е свързана с постоянен контакт с лекари и специалисти, да ви кажа честно, не смятам, че е лесно да станеш лекар. Но и лекарската професия както и всяка друга иска пълно отдаване! Да си лекар не е само професия а призвание, не можеш да запишеш да учиш медицина само защото в бъдеще ще ти изкарва някакви пари.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Лесно ли се става...лекар?

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 14:06

Когато бях студентка, като гледах колегите от медицинския факултет колко са несериозни към обучението си си казвах: "Дано не ми се налага един ден да ме лекуват". Имаше един колега, на когото баща му беше доста заможен и каза че 3 месеца не е ходел на лекции, нали тати ще плаща. Но слава бога не всички са такива.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Лесно ли се става...лекар?

Мнениеот valiart » 27 Ное 2011, 14:25

сиско написа:Когато бях студентка, като гледах колегите от медицинския факултет колко са несериозни към обучението си си казвах: "Дано не ми се налага един ден да ме лекуват". Имаше един колега, на когото баща му беше доста заможен и каза че 3 месеца не е ходел на лекции, нали тати ще плаща. Но слава бога не всички са такива.
ю

мале, малеее, страхотия направо! Искренно ми се иска въпросният гсподинчо да не практикува медицинската професия.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Лесно ли се става...лекар?

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 15:27

Ами така или иначе завърши, но какво е направил после тати не знам. Предполагам ще се постарае подобаващо. И после.......стават лекарски грешки.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Лесно ли се става...лекар?

Мнениеот radowen » 28 Ное 2011, 13:57

Според мен Лекар /ама истински-по призвание/не се става лесно! Но за съжаление държавата ни не предприема нищо, за да няма такива станали лекари или искащи да станат лекари с меркантилна цел. Масова практика в последните години е, когато не са приети в Български университет да учат медицина, стоматология или фармация, се отива в Украйна или Македония за 1 година, после с познати и пари се пртехвърляме в България! По тази схема десетки деца на лекари и заможни родители вече завършват в нашите медицински университети!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта