Мога ли със смокини да се отърва от камъните в бъбреците?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Мога ли със смокини да се отърва от камъните в бъбреците?

Мнениеот Mon_ton » 29 Авг 2017, 12:03

Казаха ми, че смокините много помагат при камъни в бъбреците, някой да е пробвал? Аз имам само няколко песъчинки, но ми се иска да започна някакво решение по-рано, преди да се образуват камъни и да започнат да ми създават големи проблеми. А и сега е времето, в което е пълно със смокини, затова съм се ориентирала сега да пробвам лечение с вкусния плод.
Знам също, че се прави чай от листата на смокините. Ако някой има опит, да сподели впечатления? :bouncymulticolor:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мога ли със смокини да се отърва от камъните в бъбреците?

Мнениеот vanusha » 29 Авг 2017, 13:07

Правиш си чай с плодовете и всеки ден пиеш по един чай, така като малка ме лекуваха от камъни в бъбреците, правих страшни кризи и сега всяка година ис прави по един такъв месец пречистващ, не съм имала проблеми, не знам от смокините ли или от какво. :) друго много важно е д апиеш повече вода.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Мога ли със смокини да се отърва от камъните в бъбреците?

Мнениеот kikimoraa » 29 Авг 2017, 14:50

Наистина ли могат някакви чайчета да помогнат толкова много? Съмнявам се, по-скоро трябва да помогнат лекарства. как чая от смокини ще изчисти камъните о т бъбреците. Всяко нещо, което се пие и има деуретичен ефект трябва да свърши работа, но докато не се изпие нещо да разбие камъните няма как да се изчистиш. Айде за песъчинки може..
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Мога ли със смокини да се отърва от камъните в бъбреците?

Мнениеот Malina » 30 Авг 2017, 09:54

И аз съм чувала, че смокините са чуден лек за справяне с проблеми като камъни в бъбреците и изобщо бъбречни проблеми. А и чаят с тях е много вкусен и със сигурност не може да навреди, не е някоя силна билка, а са смокини, които всички ние ядем и обичаме.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мога ли със смокини да се отърва от камъните в бъбреците?

Мнениеот Kaya » 05 Сеп 2017, 13:46

за профилактика може да използваш, но надали биха помогнали да се отървеш наистина от камъните в бъбреците. Използвай и други деуретици, които да спомогнат изчистването и пий много чиста вода.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Мога ли със смокини да се отърва от камъните в бъбреците?

Мнениеот Elica » 05 Сеп 2017, 16:37

От плодовете се прави чай, така ли? И след това се пие? Звучи много лесно, защо не пробваш, след известно време щ еотидеш на лекар и ще разбереш дали е имало подобрение.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Мога ли със смокини да се отърва от камъните в бъбреците?

Мнениеот Lollipop » 26 Сеп 2017, 14:22

Само с това малко вероятно, особено пък, ако вече има ив ъзпалителен процес. Ходете на лекар и питайте тях с какво може да си помогнете, ама такива опити не си правете сами.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мога ли със смокини да се отърва от камъните в бъбреците?

Мнениеот skyfly » 25 Окт 2017, 15:39

Деуретиците биха могли да помогнат, но много малко вероятно да се постигне голям ефект.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron