Как се приготвяте за дълго шофиране?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот Rali_hr » 06 Авг 2018, 11:58

С мъжа ми пътувахме в Европа миналото лято, пътят ни на връщане беше около 17 часа. Аз го изкарах съвсем спокойно, хапнах стабилно на тръгване, след което дремвах от време на време, пих вода и чай, не ядях. Изкарах го много лесно, сменяхме се да шофираме и се чувставах супер, докато той постоянно се оплакваше, че му е тежко и му се доспиваше. определено му беше по-трдуно, отколкото на мен.
Затова казвам, че е най-добре да не се запасявате с много храна, хапнете преди да тръгнете по-стабилно, след това яжте, ако се налага веднъж и си починете, а не да тъпчете постоянно, защото това разваля кондицията и сте по-уморени
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот Локумът » 20 Авг 2018, 11:40

С малко кафе, лека храна, някой друг сандвич, без да прекалявам и с достатъчно почивки, никога не бързам, ако има нужда нощувам по пътя.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот Ася_Н » 11 Фев 2019, 12:27

Аз не шофирам на дълги разстояния, но ако ми се наложи - просто ще се наспя хубаво предната нощ. То пак зависи и колко дълго е шофирането. Ако е наистина твърде дълго, е добре да има кой да ме смени, иначе има опасност да заспя на волана.
Ася_Н
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2019, 14:33

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот John Doe » 11 Фев 2019, 16:56

Зареди се с много кофеин - задължително си купи кола и/или кафе предварително, дори и да не усетиш нужда. Защото веднъж като ти се доспи, става опасно. Също при мен действа да изляза малко от колата на студено, за да се освежа, но това пак казвам е временно решение. Трябва кафе и още кафе. Добре е и радиото да върви, ако няма с кого да си говориш.
Аватар
John Doe
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Мар 2018, 16:05

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот Ivi&Sasho » 20 Фев 2019, 16:05

Мразя да шофирам, камо ли пък дълго. Това го прави половинката. Не съм забелязала нещо специално - гледа да се е наспал, спираме да почиваме, будувам с него и си говорим, за да не го унася.
Ivi&Sasho
 
Мнения: 48
Регистриран на: 20 Фев 2019, 13:06

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта