Как се приготвяте за дълго шофиране?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот dinkog » 31 Авг 2017, 09:08

Винаги, когато шофирам не ми е отнемало повече от 4-5 часа и не ми е трябвала специална подготовка, сега обаче планирам дълго пътуване, при което ще шофирам поне 12 часа, въпреки че ще се сменям с приятелката ми, то ще е за кратко, а и докато се возя надали ще успявам да почивам като хората. :roll: Чудя се как да се приготвя за толкова дълъг път, какво да избера за ядене, което да не ме приспива, в същото време да се засищам достатъчно. :roll:
И не само това, какви други препоръки може да ми дадете за дълги път, така че да бъде максимално съсредоточен до края? :car:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот kauda » 31 Авг 2017, 10:20

Най-добре е да се наспиш добре предишната вечер, ако ставаш рано да си максимално свеж. Ако пиеш кафе- пиеш. Важно е да не се дехидратираш, защото това забавя движенията и пречи на концентрацията, дори и да не го усещаш. Имай достатъчно течности с теб, вода, сок, не прекалявай с кафето, защото е диуретик. Вземи си нещо за хапване, приготви си вкусни пълноценни сандвичи с повече мазнини, не яж баници, кифли и подобни от които ще ти се приспи. Ако спреш на някое заведение да ядете, избягавй да ядеш тежките неща като боб, хапни голяма салата с чисто месо.
Ядки, парченца зеленчуци, някоя друга пълнозърнеста соленка са идеални за из път. Така или иначе ще спрете поне няколко пъти, докато почиваш се разходи около колата, направи малко упражнения за разтягане.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот Pipilota » 31 Авг 2017, 11:26

Вземи си пълноценна храна - ядки, зеленчуци, хапни някъде по пътя, но не в някое умряло капанче, избери някой нормален ресторант в някой град, през който минавате, особено пък в България, Сърбия, Румъния, ако минаваш от там. Спирай в градовете и се храни нормално, никакви крайпътни заведения, че после да не посещаваш всяка бензиностанция... :mrgreen:
Хапвай си нормално, няма как да се унесеш за 12 часа, ще се измориш да, но ако си в нормално и добро здраве, ще се чувстваш добре. Зареждаш се с готина музика, с приятна компания и си потропрай в ритъм, не се оставй да те налегне скуката.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот Jully » 31 Авг 2017, 11:55

Аз не се приготвям много, вземем си дъвки, вода, солети и спирам често, поне на 2-3 часа прави поне по 30 минути почивка, за кафе, за разходка, да се развъпчеш. Хапвай по-леко, но и не стой гладен.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот Ваня Стойчева » 31 Авг 2017, 15:19

Обикновено с мъжами се редуваме, не обичам да летя със самолет и когато пътуваме в чужбина винаги сме с колата, разбира се, когато това го позволява. Сменяме се на няколко часа. Хапваме в заведения, най-чето е Happy хапваме близо до София, след което вземаме малко за изпът в кутии с нас от там.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот Lollipop » 30 Юли 2018, 17:01

Ние сме като малък цирк у нас ммного огладняват и са по часовник направо, редовно им приготвям какво ли не - сандвичи, вода, сок, чай, кафе, снаксове.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот Frac » 31 Юли 2018, 17:21

Ако имате някой бърборко за пътник, като мен :mrgreen: , няма да ви се приспи. Но все пак, кафета, дъвки, аромати, които ви ободряват - като мента, например, чести почивки. И може да си планувате час, два тръгване по-рано, за да си позволите толкова време сън, примерно.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот ivan.stoqnov » 02 Авг 2018, 18:02

12 ч са си предизивкателство наситина. А пускам радиото или се обаждам на жената да се скараме и да ме върне в кондиция :grin: Иначе ако е мен грижи няма, няма как да заспя от вечното ѝ мрънкане :grin:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот Frac » 03 Авг 2018, 17:34

Има хора качват стопаджии, за да има с кого да си говорят. Аз съм резервирана, но пък казват, че така пътят не се усеща и минава по-бързо.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как се приготвяте за дълго шофиране?

Мнениеот ivan.stoqnov » 03 Авг 2018, 17:55

Frac написа:Има хора качват стопаджии, за да има с кого да си говорят. Аз съм резервирана, но пък казват, че така пътят не се усеща и минава по-бързо.

А стопаджии, знаеш ли какъв ще ти се качи в колата. Аз съм мъж и честно да си призная, но много рядко качвам хора на стоп.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта