Дали сегашните тийнейджъри са чак толкова различни от преди?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Дали сегашните тийнейджъри са чак толкова различни от преди?

Мнениеот Snejna » 04 Сеп 2017, 10:56

Мислите ли, че в днешно време тийнейджърите са много по-различни от преди? Винаги съм чувала от майка ми израз като "вие в днешно време нищо не правите", разбирайте не правим никакви бели. Да речем тя е бягала от къщата си, обикаляла е през нощта съседни села, доста по-рано от мен е загаубила девствеността си и не е била единствената от компанията им. :roll:
А в наши дни, в сравнение с това, което е правила тя, днешните деца са направо ангелчета. :shock:
Но миже би са по-лоши като хора и затова ги приемаме за толкова различни, или ние сме забравили какви сме били като деца и затова сега това ни е толкова далечно и толкова чуждо. :roll: Как мислите вие? Защо в момента е толкова трудно да имаш тийнейджър и да си такъв? Всички сме минали през това време, но до скоро на никой не му правеше впечатление този период, а в момента виждаме много примери, че е страшно направо да имаш тийнейджър.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Дали сегашните тийнейджъри са чак толкова различни от преди?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Сеп 2017, 11:40

Снежи , мисля, че проблемът е в това, че днешните деца имат много голям поток от информация към тях и широкия кръг хора, с които се запознават. Може да имат контакти и виждания с хора по целия свят. Всяка една глупост достига до тях. Те дори и да не го осъзнават са принудени да живеят по начин, който може да не чувстват техен, но за да отговорят на очакванията на околните, те го правят. Най-странното е, че много от околните същ оне са съгласни с това нещо, но се подвеждат едно по друго и се предизвикват, въпреки че те самите не го одобряват. Доказването, не само пред приятелския кръг, но и пред непознатите ... не им е лесно изобщо на децата в наши дни. Ние трябва да ги научим да се опитат да бъдат едновременно и готини и да правят нещата така, че да не са опасни за тях.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Дали сегашните тийнейджъри са чак толкова различни от преди?

Мнениеот kalina_216 » 04 Сеп 2017, 13:40

И аз мисля, че всичко е заради информацията. Аз съм на 22 години и мога да кажа, че съм пораснала в тоя време, за което говорите и вие. :roll: Наистина не рядко ми се е случвало да изпадам в ситуации, които не са ми харесвали, но съм продължавала, защото обратното става по-лошо и се наслагва едно негативно мнение. Всички целят дабъдат повече от останалите, по-щури, по-непослушни и това е по-модерно. И опасно..
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Дали сегашните тийнейджъри са чак толкова различни от преди?

Мнениеот amoreamore » 04 Сеп 2017, 14:14

мисля, че днешните тийнове имат нещо, което ние сме нямали. Те знаят, че имат оправдание за поведението си- наричат го пубертет. За тях е оправдано да се държата лошо. Ако знаят, че нямат тази привилегия, длаи всички биха го правили?
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Дали сегашните тийнейджъри са чак толкова различни от преди?

Мнениеот S_Milenska » 05 Окт 2017, 10:53

Децата са същите, но сега в много отношения сме по-информирани и ние и те. На тях им щукват много различни идеи,а възрастните имат възможност да сварняват много повече деца,докато едно време, родителите ни са имали поглед само над нас, и някоя комшийче, сега можем да знаем какви глупости правят тийновете в Китай.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Дали сегашните тийнейджъри са чак толкова различни от преди?

Мнениеот Тъжна Луна » 23 Фев 2018, 13:26

Изобщо не са по-различни от преди. Те са също толкова неразбрани, колкото и тези, които им се падат родители. Често това е чест от кръговрата на живота - предното поколение смята, че е било по-добро от сегашното, да не говорим за по-предното.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Дали сегашните тийнейджъри са чак толкова различни от преди?

Мнениеот pitanka » 23 Фев 2018, 18:39

Всички са един дол дренки, правят си глупостите, всичко им е на тепсия и мислят, че всичко, което хвърчи, се яде. Докато пораснат.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Дали сегашните тийнейджъри са чак толкова различни от преди?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Фев 2018, 13:18

И едно време и ние бяхме сочени за лоши и много неразбрани, но пък сега се оказва, че не сме чак толкова лоши възрастни. Винаги е имало и винаги ще има разлики в поколенията, и винаги ще квалифицираме младите като лоши. Жалко е, че не се сещаме, че и нашите деца влизат в това число!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Дали сегашните тийнейджъри са чак толкова различни от преди?

Мнениеот Malina » 24 Фев 2018, 16:20

И аз не мисял, че ние бяхме чак толкова добри, бяхме много палави. Разбир асе с времето глупостите стават все повече, но всички сме достигали своя максимум за времето си.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Дали сегашните тийнейджъри са чак толкова различни от преди?

Мнениеот Pipilota » 20 Май 2018, 08:29

Мисля, че ние сме били същите идиоти. :lol: как да го кажа по-мило, незнам. Сякаш пък вие не сте се напивали по пейките и не сте пушили трева, особено тези от нас под 40 години, моля ви се :) не се правете на светци!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта