Какво мислите за дневниците?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Какво мислите за дневниците?

Мнениеот Jolene » 04 Сеп 2017, 16:07

Все казват, че дневниците са много полезни не само за малки, но и за големи. Особено пък през тийн годините, било добре да си излагат чувствата тийнейджърите, и затова пуснах темата тук. :roll: Какво мислите вие за дневниците, водили ли сте си такъв, смятате ли, че има ползи и какви?
Аз като дете може би в 4-5 клас си направих дневник, никога не ми беше приятно да пиша вътре, не исках да излагам така чувствата си, но го направих, защото всичките ми приятелки имаха дневници, в които пишеха, исках и аз да разбера какво е, но така и не ми хареса. Защо може да е полезно да имаме дневник, особено пък за децата? Това какво ще им покаже, как ще ги промени за добро,какъв е смисъла?
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Какво мислите за дневниците?

Мнениеот Malina » 04 Сеп 2017, 16:29

Аз имах като дете, още като се научих да пиша си направих, в началото си записвах само на кой съм сърдита, с времето почнах да пиша повече неща. Сега го разглеждам и направо виждам как съм пораснала. Нещо като фейсбук, като ти изкара сапомените преди 2-4 години и виждаш мислите си, осъзнаваш колко си се променил, или пък не.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво мислите за дневниците?

Мнениеот nefertiti » 04 Сеп 2017, 21:35

И аз имах като малка, все ме беше страх да не прочете някой какво съм писала. По едно време ми писна и го зарязах. :grin:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Какво мислите за дневниците?

Мнениеот Локумът » 05 Сеп 2017, 09:01

По-скоро са женско занимание дневниците, пък и опасността някой да ги прочете винаги е голяма, тоя някой може и да е някой много загрижен родител. После иди обяснявай ..
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво мислите за дневниците?

Мнениеот fawla » 05 Сеп 2017, 10:57

Като малка обожавах да пиша в дневника си. Дори още пазя някои от тях, но винагаи се притеснявах някой да ги намери. На никой не казах за съществуването на дневника ми, тайни си го купих със спестени пари, една много хубава тетрадка с дебели корици, криех го в гардероба ми, в куфара ми, под дюшека, под леглото. Винаги сама чистих стаята си, а го попълвах тайно, скрит в една книга, в тоалетната вечер. Сестра ми разбра за дневника ми около 4 години по-късно, а деляхм една стая. :mrgreen:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво мислите за дневниците?

Мнениеот qwerryyy » 05 Сеп 2017, 15:56

Никога не съм имала, за мен е била винаги голяма скука, а и според мен да пишеш в дневник, трябва да ти се случват интересни неща и да има какво да пишеш. Дали се попълва всеки ден, или може само от време на време? Ако трябва да избирам, може би бих започнала някъде към 7 клас, когато започнаха да ми се случват най-различни интересни неща.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какво мислите за дневниците?

Мнениеот valensiq » 05 Сеп 2017, 21:37

Аз имах като дете дневник,много ми харесваше да пиша в него. Направих си го като бях на 13 години, спомням си, че много харесвах едно момче и от там тръгна всичко и си направих и дневник и т.н. :) писах за него постоянно, писах за всичко, което ми е казал., как е минал деня ни. В крайна сметка, на 14 вече бяхме станали гаджета. :)) Постоянно четох случките от миналото ни..
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Какво мислите за дневниците?

Мнениеот fawla » 11 Сеп 2017, 15:54

Пробвайте да си направите дневник, дории на стари години. ще видите, че е много готино.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво мислите за дневниците?

Мнениеот Snejna » 30 Окт 2017, 13:39

В по-младежките години може да се пише в дневник, но за пораснали хора ми се струва излишно, освен ако не е някакъв как да каже - специализиран дневник за записване на нещо конкретно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво мислите за дневниците?

Мнениеот Rali_hr » 26 Фев 2018, 13:41

на мен много ми харесват дневниците :) записваш си съкровените мисли и мечти, едва ли не! А един ден се връщаш назад и гледаш какво си писал и колко интересни неща си сътворил..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта