Какъв според вас трябва да е идеалният учител?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Какъв според вас трябва да е идеалният учител?

Мнениеот Malina » 04 Сеп 2017, 16:14

Имам възможност да започна след година начална педагогика и да преподавам на първокласници. МНого ми харесва обучаванаето на деца, досега в дестката градина винаги съм се чувствала добре, но идеята да стана начална учителка ме блазни много. Искам обаче да знам, как родителите си представят идеалният учител и то не само в начална възраст, ами и при по-големите деца. Какъв човек трябва да преподава на вашите деца, какъв трябва да е подхода му, какво според вас пропускат днешните учители и това им създава проблеми? Надявам се да ми помогнете, като опишете какъв е за вас перфектният учител.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какъв според вас трябва да е идеалният учител?

Мнениеот vanessa_ » 04 Сеп 2017, 18:43

Трябва да има желание за работа, да е изобретателен, да е достатъчно съвременен, за да може да включва в обучението си техниката, която ни заобикаля. да е достатъчно деен, за да осигурява на децата различни участия и изяви, да е достатъчно мотивиран, за да организира екскурзии и други занимания, които да правят децата доволни и щастливи. Да е спокоен и търпелив, да умее да изслушва, да знае как да се постави на мястото на децата, за да може да им даде най-адекватен съвет и да им помогне с ученето.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Какъв според вас трябва да е идеалният учител?

Мнениеот nefertiti » 04 Сеп 2017, 21:34

Мотивиран, с "отворен" ум.. разбиращ и помагащ на децата сами да стигнат до истината, а не да им я натрапва.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Какъв според вас трябва да е идеалният учител?

Мнениеот Локумът » 05 Сеп 2017, 09:18

Като има желание за работа.. нещата се получават. Макар че пак желанието може да се размива много със съвремието. Някои учители имат желание за работа, ама работят като от преди 30 години.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какъв според вас трябва да е идеалният учител?

Мнениеот fawla » 05 Сеп 2017, 10:54

Мил и добър, това е достатъчно. Нагледала съм се на зли учители, нека децата да имат поне добри такива.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какъв според вас трябва да е идеалният учител?

Мнениеот Lili_gagarin » 05 Сеп 2017, 12:29

Добре е , че си решила да разпиташ какво искат другите от твоята работа. Обикновено повечето дават някакъв готов модел, който се следва и на никой не му пука другия как го приема, особено в такива професии, където "ти по принцип си права",а останалите грешат. :mrgreen:
Ако ти се работи, искаш да следваш новите тенденции, търсиш и продължаваш да се учиш постоянно, няма как да не постигнеш успех.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Какъв според вас трябва да е идеалният учител?

Мнениеот Elica » 07 Сеп 2017, 10:20

Аз мога да кажа, че имах такъв. Учителката ми по БЕЛ беше страхотна. Знаеше кога да ни накара да си затворим устите, знаеше, че може и да прекараме цял час в говорене за различни неща от живота. Това беше учителката, която уважавахме най-много и всички се стараехме в часовете й, макар че знаете, че не е никак лесно да се учи БЕЛ. Затова мога да ти кажа да знаеш кога да отстъпваш и кога да си по-строга, нека да знаят, че си мила и добра и че можеш да им помогнеш винаги, но когато трябва да слушат, нека да го правят.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какъв според вас трябва да е идеалният учител?

Мнениеот Kremiliya » 15 Сеп 2017, 12:57

Честит празник на учителите! Не забравяйте, че трябва да сте отговорни и мили към децата, да имате желание да работите с тях, те това го оценяват много високо.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какъв според вас трябва да е идеалният учител?

Мнениеот silver933 » 15 Сеп 2017, 14:20

Трябва да му се работи, че на учителите последно време не им се пипва, нито им се работи, нито им се занимава с децата. И те чакат - ден да мине, друг да дойде.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какъв според вас трябва да е идеалният учител?

Мнениеот Kaya » 15 Сеп 2017, 15:11

Има и отдадени на професията си хора. Днес в училище една госпожа, възрастна, на 2 клас ми направи страшно впечатление, но не с добро, една наперена, личеше си, че не обича истински децата, изглеждаше отегчена. Ами време е хората да си подменят професиите, поне понякога.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта