Колко често ремонтирате у дома?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот pepa1974 » 16 Апр 2014, 20:48

хубаво е да се боядисва всяка година, но ние го правим на 2-3 години
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот Kaya » 03 Дек 2014, 11:11

Когато има нужда, не слугувам на някакви норми, че всяка година трябва да се боядисва или нещо подобно, ако не ми харесва нещо - мога и през ден да го ремонтирам, харесва ли ми не го развалям, докато няма нужда ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот Burborino » 03 Дек 2014, 11:41

Много по-рядко отколкото би ни се искало на всички вкъщи, но това е положението. Сигурно ако имахме финансова възможност щяхме и всяка година да правим ремонт и да сменяме някакви неща. Преди две години сменихме дограмата и ремонтирахме напълно покрива и това ни коства мноооого средства. Тази година сменихме само две врати. Догодина се надявам да можем да оправим и други неща, но едва ли :)
Иначе имам много идеи, желания и т.н. :mrgreen:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот Lollipop » 08 Дек 2014, 10:50

Burborino написа:Много по-рядко отколкото би ни се искало на всички вкъщи, но това е положението. Сигурно ако имахме финансова възможност щяхме и всяка година да правим ремонт и да сменяме някакви неща. Преди две години сменихме дограмата и ремонтирахме напълно покрива и това ни коства мноооого средства. Тази година сменихме само две врати. Догодина се надявам да можем да оправим и други неща, но едва ли :)
Иначе имам много идеи, желания и т.н. :mrgreen:

Тя финансовата част е основна, така е. Особено, след като казвате покрив предполагам, че за къща говориш, а тея покриви са зверско скъпо удоволствие..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот Burborino » 08 Дек 2014, 12:38

Да, за къща говоря. Има си много предимства, разбира се. На мен много ми харесва, но ето примера с покрива. Излезе ни около 9-10 хиляди лева. А нямаше начин да не се направи ремонт защото стария покрив беше като швейцарско сирене и при всеки дъжд вкъщи ставаше минно поле от чашки, тенджерки, легени и т.н.
Хубавото е, че благодарение на новия покрив стана с една идея по-топла самата къща. Логично.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот Harmony » 08 Дек 2014, 14:11

Това, че в много домове нищо не се е променяло от 70-те или то поне от началото на 90-те го разбирам от финансова гледна точка. Когато заживяхме с приятеля ми и у тях беше така, тъй като техните нямаха и възможност, и желание нищо да правят по къщата, но ние си наложихме и за няколко години целия апартамент си светна, малко по малко се случват нещата и другото е, че като се пази не се захабява така лесно, затова и не мога да повярвам на това, което казват хората, че не можело едно по едно, всичко накуп трябвало :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот Rali_hr » 08 Дек 2014, 14:37

Harmony написа:Това, че в много домове нищо не се е променяло от 70-те или то поне от началото на 90-те го разбирам от финансова гледна точка. Когато заживяхме с приятеля ми и у тях беше така, тъй като техните нямаха и възможност, и желание нищо да правят по къщата, но ние си наложихме и за няколко години целия апартамент си светна, малко по малко се случват нещата и другото е, че като се пази не се захабява така лесно, затова и не мога да повярвам на това, което казват хората, че не можело едно по едно, всичко накуп трябвало :idea:

Да, малко по малко стават нещата, почва се от най-наложащото и се дава нататък :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот Kremiliya » 22 Яну 2015, 15:12

Аз обичам да има промени по жилището ми, но финансово не мога да си позволя да ремонтирам толкоав, колкото искам. Иначе всяка година правим козметичен ремонт ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот S_Milenska » 29 Яну 2015, 14:30

Аз не ремонтирам изобщо у нас, само ако нещо се повреди, харесва ми така, чисто е, защо да ремонтирам а и мебелите ми са здрави.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот silver933 » 05 Фев 2015, 14:44

Когато се нанесохме с жена ми в този апартамент, в който живеем сега беше малко след сватбата, сещате се, че бяхме понасъбрали някой лев! Но когато започнахме да правим ремонта се оказаха дори недостатъчни, едната стая остана на тухла, а по останалите липсваха някои неща, за още година и половина направихме всичко :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта