Колко често ремонтирате у дома?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот Golfie » 10 Ное 2011, 00:23

Гледам да го правя един път на 5 години, но ...достатъчно често ли е? Гледам, че в много къщи има бит от 70те години и не е мърдал, защо ли?
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот valiart » 10 Ное 2011, 01:00

Аз дето се вика всеки ден обновявам, мисля за нещо допълнително, освежаващо дома. А това с нафталиновите жилища не го разбирам - ужасно е! Наясно съм, че няма финанси, но най-малкото може да се изхвърлят всички вехтории. Жилищата са наблъскани с остарели, дори счупени уреди и предмети. Някои хора са се превърнали досущ на Плюшкин от страха си да не хвърлят нещо.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот qproin » 11 Ное 2011, 14:36

Golfie написа:Гледам да го правя един път на 5 години, но ...достатъчно често ли е? Гледам, че в много къщи има бит от 70те години и не е мърдал, защо ли?

Причината най-често е или финансова или от немърливост. И аз имам доста такива познати и им се чудя, някои неща не изискват много средства, но на хората не им се занимава. Аз смятам, че домът трябва да бъде приятно, уютно и чисто място. В нашия дом живеем от 4 години и вече доста неща ми се иска да променя, но имаме дете на 1 година и сега не ми се струва добър момент. Иначе, обичам всичко което се получава след ремонта, но не и самият ремонт :lol:
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот valiart » 11 Ное 2011, 18:41

Имам едни познати, в чиито дом е постоянен хаус. И все се извиняват, че са в ремонт...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот radowen » 21 Ное 2011, 12:56

И на мен ми се иска и все мисля с какво да обновя жилището ни! Последната ми страст са стикерите за стени и въобще всякакви стенни декорации. Ако имате опит или идеи - споделете, моля!
Иначе не обичам да задържам излишни или стари вещи.
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот Golfie » 22 Ное 2011, 01:10

Старите вещи трябва да се хвърлят, на всяка цена.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот сиско » 25 Ное 2011, 22:30

не бях се замисляла, но сега като се замислих май все нещо ремонтираме, дооправяме, местим и не :) знам до кога
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот niya_mazova » 02 Окт 2013, 15:48

Така и така става дума за ремонти, кажете ми от къде мога да си взема голям, голям, но и красив, качествен фототапет?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот utro77 » 14 Апр 2014, 15:55

Мъжът ми все ми се кара, че хората навремето ремонтирали през двайсет години, а аз почти всяка година го карам да пребоядисва. Може би, защото аз колкото и да помагам, боядисването си пада главно върху него като тежест. :oops: Иначе съм на мнение, че колкото му е кеф на човек и колкото има финансова възможност да го прави, да си ремонтира. Разни клишета за ремонт през десетилетия при мен не вървят!

Фото-тапети хубави и големи ми се струва, че съм виждала в Бриколажа.

За същата цел ние последните години ползваме флис-тапети. По-плътни и качествени са от обикновените и най-важното - лепилото се маже върху стената и после уж можело лесно да ги отлепиш /засега не сме отлепяли/. Много харесвам боядисана в определен цвят стая и тук-там пуснати по една-две ленти от красив тапет.

Смяната на пердета, шалтета, килими също е едно прекрасно освежаване.
Suffer well!
Аватар
utro77
 
Мнения: 53
Регистриран на: 23 Май 2012, 15:56

Re: Колко често ремонтирате у дома?

Мнениеот Коцева » 14 Апр 2014, 16:53

Много интересно ми стана за тези флис тапети, можеш ли да ни кажеш повече за тях, т.е. горе-долу за цена и такива неща. А за фото тапетите може и да има в Бриколаж, но със сигурност са доста зле като изпълнение :!:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта