Откога навън сами?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Откога навън сами?

Мнениеот denislavahristova » 05 Сеп 2017, 10:43

Здравейте! Интересно ми е според вас на каква възраст децата трябва да започнат да излизат сами? Моята дъщеря е на 9 години и все още ме е страх да я пускам много сама навън.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Откога навън сами?

Мнениеот fawla » 05 Сеп 2017, 10:53

Какво разбираш под сама навън - да обикаля града, или да слезе пред блока с приятелчета? За второто мисля, че даже си закъсняла, може би около 7 годишни са си напълно големи да слизат пред блока и да го обикалят сами. А за разходки с автобуси и т.н. около 10 години. За ходене по центъра сами, бих изчакала до 12.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Откога навън сами?

Мнениеот Anka » 05 Сеп 2017, 15:02

Имам малко братче, сега ще е във втори клас, излиза навън от миналото лято, играе долу пред блока с децата, атам ги наглеждат бабите от блока, макар че стоят невъзмутимо, каквото и да се случи, но все има някой възрастен, към който да се обърнат.
По-далеч не сме го пускали, само до съседния блок. За излизане из квартала, мисля, че е малък още, но при вас смятам, че е в рамките на разумното да се разхожда до близките до вас места. Трябва да даваме самостоятелност на тея деца, да се учат.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Откога навън сами?

Мнениеот qwerryyy » 05 Сеп 2017, 15:55

Когато имаш доверие на детето го и пускаш от по-рано, ако не му се доверяваш няма как да го пуснеш да играе навън. Ако е оправно и самостоятелно лошо няма да играе навън колкото си иска.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Откога навън сами?

Мнениеот valensiq » 05 Сеп 2017, 21:53

Имаме едно детенце в блока, с двама братя още, то на 5 години вече обикаляше квартала, на 6 години го срещнах в съседния квартал, а на 7 се возеше с автобус до центъра.. така че какво да ви кажа.. зависи от детето и свободата, която искате да му дадете, а то ще неще, ще се приспособи,
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Откога навън сами?

Мнениеот anetageorgieva » 06 Сеп 2017, 10:46

Започнах да пускам моята дъщеря да ходи из квартала на 7 години. Поръчах ѝ едно gps устройство от диверсант и така бях спокойна. Устройството представлява мини gsm gps детски смарт часовник за разговори и следене в реално. Откакто го има, съм много спокойна. Иначе колкото и да вярваш на детето си, винаги може да го срещне някой лош човек, който да го подмаме. Живеем в опасни време, в които всичко е възможно.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Откога навън сами?

Мнениеот Elica » 07 Сеп 2017, 10:04

Рекламират едни часовници сега, които имат такава опция и не бяха никак скъпи, нещо такова е добро решение, а може и телефон! Макар че джп-а дава някакво спокойствие. Но може би има подобни приложения и за телефона.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Откога навън сами?

Мнениеот mix_twix » 07 Сеп 2017, 12:53

Зависи от квартала, в който живееш. Ако е на оживена улица, или няма подходящо близко място за игра е добре да си наблизо, ако се посещава от много хора, а да се прибере трябва да ходи самичка през места,където няма хора пак е добре да си има компания, защото не се знае, кой може да реши да ходи с нея. В днешно време е по-страшно.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Откога навън сами?

Мнениеот Mon_ton » 08 Сеп 2017, 09:26

Мисля, че е време я да пускаш сама навън, нека да изгради малко самостоятелност, все в един момент ще има нужда да я пуснеш до магазина, или да се прибере сама от училище. нека да знае, че може, а ти като искаш винаги можеш да си наблизо, но нека да знае, че й вярваш и че й имаш доверие и знаеш, че ще се справи.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Откога навън сами?

Мнениеот Malina » 08 Сеп 2017, 11:12

Според мен е рано да излиза самичка, ако е по-дребничка пък още повече. Нека да излиза навън когато се чувства уверена.
Сега се разчетох и пише, че до 8г децата не бива да бъдат оставяни сами, а след това, ако има опасност за тях също така трябва да са под погледа на близките си. С други думи, закона позволява дъщеря ти вече да играе навън сама, въпросът е ти кога ще решиш , че си готова да я пуснеш.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта