Изпитана рецепта за чипс от тиквички?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Изпитана рецепта за чипс от тиквички?

Мнениеот fawla » 05 Сеп 2017, 10:52

Много искам да направя чипс от тиквички, като алтернатива на всичкия вреден чипс, който ядем постоянно. А когато сме в отпуск, както сега, с приятеля ми всяка вечер хапваме доста вредна храна, а чипсът е част от ежедневното меню - по няколко пъти на ден. Все съм гледала клипове на чипс от тиквички, но се притеснявам, че ще стане много безвкусен, или пък много мек, или пък прегорял. :roll: Някой приготвял ли е и знае ли как да се овкуси, да сподели някакви тънкости, как и колко време се пече, обръщат ли се парченцата?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Изпитана рецепта за чипс от тиквички?

Мнениеот Lili_gagarin » 05 Сеп 2017, 12:45

Аз си правя често, защото много обичам чипс. Нарязвам си тиквички на тънко (с резачката на редндето). После ги избърсвам с кухненска хартия, нареждам ги в една тава едно до друго. Смесвам си сол, зехтин, червен пипер - лют, куркума и копър, намазвам ги и ги пека на 150 градуса около 40 минути, ама ги проверявай редовно. С вентиралтор стават по-бързо. Но трябва да ги гледаш да не изгорят, че всеки път различно става. Някой път ги поръсвам с пармезан, ако имам.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Изпитана рецепта за чипс от тиквички?

Мнениеот Kaya » 05 Сеп 2017, 14:20

Веднъж съм пробвала, по краищата ми прегоряха,а в средата бяха останали меки. Не се получи като чипс, но не съм се отказала да пробвам отново.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Изпитана рецепта за чипс от тиквички?

Мнениеот Anka » 05 Сеп 2017, 15:24

И на мен ми се иска да пробвам чипс от тиквички, много ме зарибихте и утре е почивен ден ще си направя. Дано да се получи вкусно, омръзнаха ми тези нездравословни чипсове, а това предлагане ме кара да ям все повече и повече.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Изпитана рецепта за чипс от тиквички?

Мнениеот Mon_ton » 08 Сеп 2017, 09:49

И аз искам да направя, но все не ми остава време. А ако не го направя сега, докато има тиквички,кога? :mrgreen: Решила съм да следвам следната рецепта - режа ги на тънко, след което ги мага със зехтин, посолявам ги, черен пипер, червен пипер и запичам, малко към края мисля да настържа на ситно твърдо сирене и да запека още няколко минути.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Изпитана рецепта за чипс от тиквички?

Мнениеот dinkog » 08 Сеп 2017, 12:14

Аз си правя ама много голяма играчка, съхне сто часа чипса, докато стане хрупкав, не изгорял и все пак вкусен. Правя когато имам гости и то деца, че да не ядат гадости. Аз овалвам парчетата в галета смесена с пармезан и пека.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Изпитана рецепта за чипс от тиквички?

Мнениеот fawla » 01 Ное 2017, 13:07

Успях да направя, макар че имаше някои парченца прегорели. Овкусих и поръсих с пармезан, пекох докато станат с хубава златиста коричка.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Изпитана рецепта за чипс от тиквички?

Мнениеот amoreamore » 02 Ное 2017, 12:18

На мен ми харесват да остават добре овкусени и все пак малко по-меки и сочни. Затова ви препоръчвам да ги нарежете на около 5мм. и да ги подправите със сол, копър, черен пипер и малко пармезан и галета. Най-напред обаче трябва да поръсите със мазнина тиквичките след това да слагате останалите неща, за да маогат да полепнат по тях по-добре. И печете наредени едно до друго.
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Изпитана рецепта за чипс от тиквички?

Мнениеот klarissa » 02 Ное 2017, 12:58

Пробвах, но ми изгоряха тиквичките в края, вие за колко време и на каква температура ги печете?
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Изпитана рецепта за чипс от тиквички?

Мнениеот skyfly » 02 Ное 2017, 13:03

klarissa написа:Пробвах, но ми изгоряха тиквичките в края, вие за колко време и на каква температура ги печете?

Фурната ти е била силна, опитай се да я намалиш на 180 градуса и ги проверявай,но все пак не забравяй, че от това не може да се получи чипс като от магазина. :)
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron