Вярвате ли, че е възможно да се създаде ваксина против действието на хероина?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Вярвате ли, че е възможно да се създаде ваксина против действието на хероина?

Мнениеот mix_twix » 07 Сеп 2017, 12:14

Мислите ли, че може да се създаде ваксина, която да предпазва мозъка от пристрастяване към хероин и други опиати? А ако се създаде такава ваксина, дали бихте си я поставили на себе си, на децата си?
Или това е твърде голямо влияние и твърде страшно твърдение и един вид признание, че ти би пробвал, няма да имаш силите да се справиш..
Аз вече не бих си сложил, но на детето си в тийн възрастта бих сложил, без да казвам каква е, за да не се прпиема като "аз съм ваксиниран, ся мога да си друсам,колкото си искам"... Какво мислите за създаването на подобна ваксина, имаме ли нужда от нея?
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Вярвате ли, че е възможно да се създаде ваксина против действието на хероина?

Мнениеот kalinka-kuku » 07 Сеп 2017, 14:09

Не бих се учудила, както са измислили един куп синтетични опианяващи средства, така ако решат могат и да сложат край на употребата им чрез други лекарства, както в случая ваксина. Не знам дали бих я поставила на себе си, или на някой от семейството си. Може би при нужда, но дано да не се стига до там.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Вярвате ли, че е възможно да се създаде ваксина против действието на хероина?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Сеп 2017, 15:07

Имам приятел, който почина заради наркотици, като знам какво са му причинили, ббих се радвала, ако имаше такава превенция. И като знам колко са податливи децата, защо да не ??? Нима ще навреди една ваксина повече, отколко вредят наркотиците? Не мисля!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли, че е възможно да се създаде ваксина против действието на хероина?

Мнениеот Kaya » 18 Сеп 2017, 15:48

Не бих се учудила, ако се създаде, особено срещу различни химично създадени неща по-лесно да се реагира, не е като някои заболявания, които трудно могат да се работят.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта