Какво трябва да е храненето на детето - с повече въглехидрати, мазнини или протеини?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Какво трябва да е храненето на детето - с повече въглехидрати, мазнини или протеини?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Сеп 2017, 14:46

Доста голямо внимание обръщам вечена здравословното хранене и понеже аз изгбягвам да ям въглехидрати се чудя, дали моето меню би било подходящо за сина ми. Другата седмица започва училище и не иска да яде безплатните закуски, затова ще се наложи да изпращам сутришна закуска и следобедна. Доста идеи имам за нисковъглехидратни и здравословни закуски, но се притеснявам, дали ако намалеят въглехидратите му за деня, това няма да му се отрази негативно, но все пак е твърде възможно, обяда и вечеряята да са по-въглехидратни. :roll:
Както и дае, замисляли ли сте се, за това кой точно режим е по-здравословен за децата, дали нисковъглехидратния или пък децата трябва да си хапват от всичко и може ли здравословното да им навреди?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво трябва да е храненето на детето - с повече въглехидрати, мазнини или протеини?

Мнениеот Lisica » 07 Сеп 2017, 16:01

Не изключвай нито една група храни от менюто на детето ти. Ако то се храни здравословно и балансирано, няма да има проблеми. Според мен за децата менюто трябва да е горе долу по равно с мазнини, протеини и въглехидрати, не бива нищо да е в повече. Може да има дни, в които едното преобладава, да, но като цяло нека да си хапва от всичко, всяко дете. Организма му расте и се нуждае от разнообразна храна. :!:
А за включването на твотео меню в неговото - няма нищо лошо, обяснявай му, че трябва да слуша тялото си, как се чувства с повече енергия, да набляга на него, ако се чувства зле от някоя храна, нека да не я яде или да я намали. Когато го научиш да слуша тялото си, няма да имаш проблеми с това как да го храниш. Давай муи от твоите нисковъглехидратни храни, но не го лишавай и от въглехидратите, може едното му хранене да намалиш въглехидратите и да вдигнеш на следващото.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какво трябва да е храненето на детето - с повече въглехидрати, мазнини или протеини?

Мнениеот Pipilota » 07 Сеп 2017, 17:47

Пчела, знаеш ли, не съм мислила. Но изключването на голяма група хранителни вещества не е добре. Нека да хапва въглехидрати, но то добри източници. Поне аз се старая да е така. До колкото мога заменям бялото брашно с лимец, или пълнозърнесто, но не всеки път става. Ако има енергия и е здраво, право, няма смисъл от големи ограничения, стига да няма джънк.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво трябва да е храненето на детето - с повече въглехидрати, мазнини или протеини?

Мнениеот vanessa_ » 07 Сеп 2017, 19:56

защо искате да слагате децата на диета? остави го да яде каквото си иска, то има нужда от всичко, сега расте. то нека си яде домашна храна, пък остави с въглехидрати ли е с мазнини ли е. Нека да не яде купени боклуци, да яде домашна храна.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Какво трябва да е храненето на детето - с повече въглехидрати, мазнини или протеини?

Мнениеот Mon_ton » 08 Сеп 2017, 09:57

Хубаво е, че искаш да се погрижиш за детето ти. Не знам какво точно трябва да е храненето от към въглехидрати, белтъчини и мазнини, но смятам, че е най-добре да изключиш нездравословните храни, като чипс, зрънчо, вафли и други подобни. Замени ги с домашни и вкусни храни, които обичате. Мисля, че добре си храниш детето, следвай собствените си мисли и не прекалявайте с нищо
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво трябва да е храненето на детето - с повече въглехидрати, мазнини или протеини?

Мнениеот Malina » 08 Сеп 2017, 11:36

Мисля, че ако детето не яде купена храна и се храни достатъчно разнообразно е най-добре. Не е нормално дете да се храни с малко мазнини или с малко протеини, или така модерното с малко въглехидрати.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво трябва да е храненето на детето - с повече въглехидрати, мазнини или протеини?

Мнениеот fawla » 01 Ное 2017, 13:06

Най-вече разнообразно и без пакетирани глупости, които се ядат по между другото.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво трябва да е храненето на детето - с повече въглехидрати, мазнини или протеини?

Мнениеот Kremiliya » 02 Ное 2017, 10:59

Храненето трябва да е балансирано и да изключва пакетираните стоки и прекаленото количество захар. Проблемите идват най-вече от там. Задължителна заменя на обикновените тестени храни с пълнозърнести е достатъчно, без да се налагат големи промени, освен, ако детето не е дебело вече и няма нужда от диета. Храната му трябва да е с равни порции мазнини, протеини и въглехидрати.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво трябва да е храненето на детето - с повече въглехидрати, мазнини или протеини?

Мнениеот Jolene » 12 Яну 2018, 12:17

Трябва да се хранят разнообразно, с мноог плодове и зеленчуци, пълноценна храна, малко бял хляб, най-добре пълнозърнест.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Какво трябва да е храненето на детето - с повече въглехидрати, мазнини или протеини?

Мнениеот Pipilota » 12 Яну 2018, 12:47

точно изключването на вредните храни - пакетираните стоки и закуските от баничарниците е най-добрия избор, който може да се направи.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта