Как да махна миризмата на готвено от стаята?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да махна миризмата на готвено от стаята?

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Сеп 2017, 16:29

Преместих се в ново жилище с приятеля ми и там кухнята е всекидневна/ хол. Когато готвя остава миризмата на сготвено след мен и сякаш с дни не се измирисва, ако съм пекла кюфтета да речем. :shock:
Как мога да се отърва от неприятната миризма след готвене от стаята? Пускам аспиратора при всяко ползване но той сякаш не дърпа добре, виждам как парата заминава по съседните шкафчета, не знам какво дърпа, но явно не е достатъчно. :roll:
Вие как отстранявате миризмата от стаята си?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да махна миризмата на готвено от стаята?

Мнениеот Malina » 08 Сеп 2017, 11:46

Вземи си по-мощен аспиратор. У нас имам също така -дневна и кухня на едно, не казвам, че не мирише, но в никакъв случай не мога да кажа, че има много силна миризма. Избягвам, разбира се, да готвя неща като риба, македонски наденици (леле как смърдят!!!!!!!), или да пържа.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да махна миризмата на готвено от стаята?

Мнениеот dinkog » 08 Сеп 2017, 12:06

Докато готвиш отваряш навсякъде, после някой ароматизатор и това е. Или гледай след като си сготвиланещо миризливо, да сложиш на котлона нещо по-приятно.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как да махна миризмата на готвено от стаята?

Мнениеот Локумът » 04 Окт 2017, 15:19

Ами то си остава да си мирише, трябва да използваш аспиратора и да не го изключваш, каквото и да готвиш и малко след това да го оставиш още да работи. А останалото вече са ароматизатори,а роматни свещи и т.н.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да махна миризмата на готвено от стаята?

Мнениеот Веси Вес » 09 Яну 2019, 16:31

Това ми е най-омразното на света - да ми мирише на манджи в стаята, още повече ако е в хол или спалня. Ужас направо!
Затова кухнята си е с отделна врата, аспиратора на макс и отварям даже прозореца отварям, като готвя.
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Как да махна миризмата на готвено от стаята?

Мнениеот velvet_81 » 16 Май 2019, 10:36

Задължително мощен аспиратор в кухнята. Също, ако е възможно, по-миризливата част от готвенето да се изнесе на някоя тераса. И най-важното - да не са едно помещение кухня и друга стая.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron