Храненето на бебетата може ли да е от значение за проговарянето им?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Храненето на бебетата може ли да е от значение за проговарянето им?

Мнениеот Malina » 08 Сеп 2017, 11:00

Казаха ми, че храненето на бебето има значение и за проговарянето. Ако се хранело с храна с парченца, щяло да проговори по-лесно, отколкото, ако яде пюрета до голяма възраст. :roll: Вие как мислите, дали детето ще проговори по-лесно, ако яде манджичката си на обяд на ситни парченца? Според мен има някаква логика, защото така се тренира все пак мускулатурата на устата,езика, докато в другия случай само се преглъща. Но пък имам и обратния пример, дете на близо 3 години, което се храни главно с пюрета говори по същия начин като връстниците си.
Според вас дали има връзка храненето и говоренето?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Храненето на бебетата може ли да е от значение за проговарянето им?

Мнениеот Alex_mor » 08 Сеп 2017, 14:30

Има значение, така говореше сестра ми след разговор с лекар, след като обсъждаха там нещо за бебето й. както и да е, развитието на устата си е развитие, което спомага за всяко едно нещо. Ако то гълта само като фиток , няма как да му се развият мускулите, езика.А това,дето яде пюрета сигурно си хапва я хляб, я нещо друго..
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Храненето на бебетата може ли да е от значение за проговарянето им?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Сеп 2017, 19:06

Деца и деца различни! На моето още на 1 година не му давах нищо смляно, че да не кажа и по-рано. Ама мълчеше като риба докато не стана на две и половина, тогава взе да връзва по една дума. Така че нищо не се знае.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Храненето на бебетата може ли да е от значение за проговарянето им?

Мнениеот Lollipop » 10 Сеп 2017, 16:32

Никакво значение няма, Максим мълчи още като теле, пък е на две и половина, сега едва взе да казва мама, пък ако знаеш от кога яде какво ли не, покрай кака си.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Храненето на бебетата може ли да е от значение за проговарянето им?

Мнениеот krasi_more » 11 Сеп 2017, 12:38

Не виждам да има връзка, децата се хранят за твърде малко време от денонощието, за да може да окаже такова голямо влияние.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Храненето на бебетата може ли да е от значение за проговарянето им?

Мнениеот Pipilota » 12 Яну 2018, 13:02

Не мисля, че има нещо общо храненето с проговарянето. Някои казвта, че говорят по-бавно, защото не се стимулират с по-твърди храни, дали това е така - не знам.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта