Променихте ли теглото си, след като почнахте работа в офис?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Променихте ли теглото си, след като почнахте работа в офис?

Мнениеот dinkog » 08 Сеп 2017, 11:54

Имам много колеги,които са качили доста килограми, от както са почнали работа и досега. Работим на бюро по цял ден и почти не ставаме от местата си, въпреки почивките за пушене, голяма динамика из офиса няма. И всички взеха да отпускат едни кореми, да са изморени. Като управител на нашия отдел, говорих с шефа и обмисляме поставянето на някакви фитнес уреди в подходяща стая в офиса. :roll: Не сме много хора - 30 човека, половината да започнат упражнения ще е добре за тяхното здраве, пък и за цялата фирма, друго е да имаш здрави служители, нали така. :roll:
Но се чудя, дали се случва с много други хора, дали има някаква промяна и с вас, като сте постъпили на работа,как се борите с това, дали има някаква фирмена политика при вас срещу проблемите с килограмите? Бихте ли използвали фитнес уреди, предоставени от фирмата ви, в извънработно време?
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Променихте ли теглото си, след като почнахте работа в офис?

Мнениеот Alex_mor » 08 Сеп 2017, 14:23

Това е сериозен проблем, аз спортувам доста и нямам такъв проблем, но виждам много мои приятели как са се запуснали след като са почнали работа по цял ден на стол. Идеята да сложите фитнес е много добра, обедната почивка освен за ядене, може да се използва за 30 минути да се разходи някой по някоя пътека, макар че после няма да се чувства комфортно, но може да измислите нещо за баня. Ама това са някакви такива стрнаични екстри, въпросът е преди да инвестирате, дали хората биха се възползвали или не. Наистина. Може б и е добре да се пусне някаква анонимна анкета да кажат мнението си. :roll:
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Променихте ли теглото си, след като почнахте работа в офис?

Мнениеот vanessa_ » 08 Сеп 2017, 16:31

МНого е хубаво, че мислите за своите служители, защото здравото тяло се отблагодарява, те ще са много по-бодри,с по-ясна мисъл. Може да им направите някакво състезание,което да е финансово стимулирано и накрая да спечели този, който е успял да подобри съсоянието си най-много.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Променихте ли теглото си, след като почнахте работа в офис?

Мнениеот Monika_Spasova » 09 Сеп 2017, 10:56

Аз никога не съм работила в офис, но мои приятелки се оплакват от болки в ръцете, в кръста, краката, покачването на килограми. Една, която има по принцип проблеми с теглото, за 2 години неусетно е качила 15 килограма, направо беше шокирана, като се претегли.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Променихте ли теглото си, след като почнахте работа в офис?

Мнениеот Pipilota » 09 Сеп 2017, 23:06

Работата в офиса е.. страшна работа. Аз почнах постепенно да увеличавам теглото си, от 48, докато се усетя бях станала 54.. добре, че набързо взех мерки и почнах сутрин да правя упражнения, та успях да върна килограмите си на 50, поне. Закотвих се тук.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Променихте ли теглото си, след като почнахте работа в офис?

Мнениеот Lollipop » 10 Сеп 2017, 16:01

Първия път като работих в офис неусетно увеличих килограмите, но след това започнах и диетите. И така, цял живот си останах на диета и в офис.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Променихте ли теглото си, след като почнахте работа в офис?

Мнениеот kauda » 10 Сеп 2017, 17:54

МНого е хубаво, че сте почнали да мислите в тази насока. лошото е, че малко хора биха се възползвали..:(
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Променихте ли теглото си, след като почнахте работа в офис?

Мнениеот Lili_pili » 21 Сеп 2017, 15:03

Ми променихме го, ами. по цял ден стой седнал и яж. Зад екрана толкова да върви храната, не мога да спра да ям. Качила съм 4 кг за 2 месеца, все съм от утре на диета, ама не става.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Променихте ли теглото си, след като почнахте работа в офис?

Мнениеот nefertiti » 21 Сеп 2017, 17:48

Работата в офис със сигурност си казва думата. За това трябва да се поддържаме със спорт, хранителен режим, течности и процедури.

Наскоро срещнах една позната, която почна работа като секретарка - по цял ден на бюро. Гледам я - супер отслабнала в краката. Питах я на какво се дължи и ми сподели, че си е правила лазерна липосукция. Та мисълта ми е, че всеки сам си намира правилния за него начин да се поддържа и да изглежда добре. Само мотивация да има! :smile:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Променихте ли теглото си, след като почнахте работа в офис?

Мнениеот vanusha » 21 Сеп 2017, 18:54

Всичко е до внимание и концентрираност и отношение към личното тегло и здраве. Дали ще са липосукции, макар че това не е трайно решение, дали ще е спорт или промяна в режима. Всеки трябва да е отговорен към самия себе си и да прави всичко по силите си да запази здравето си на първо място, после фигурата.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта