Как да приготвя пилешки дробчета?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да приготвя пилешки дробчета?

Мнениеот Alex_mor » 08 Сеп 2017, 14:09

Взел съм у нас едни дробчета и искам да ги сготвя, само че не знам как да ги направя, никога не съм правил. Винаги майка ми е готвила такива неща, ама сега съм далеч от нея,пък как ми се ядат. Не искам да ям по заведения, някак си не си представям да ям дробчета, докато пия бира с приятелите си. :mrgreen:
Кажете вие как ги приготвяте, знам че тук имаме много добри кулинари, които ще ме светнат как да ги направя. :cheers:
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как да приготвя пилешки дробчета?

Мнениеот уморена » 08 Сеп 2017, 15:39

МНого лесно се готвят, измиваш ги добре, почистваш ги от ципата. Нарязваш много лук, запържваш го за кратко и слагаш дробчетата и готвиш докато се сготвят.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Как да приготвя пилешки дробчета?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Сеп 2017, 19:22

Не се ли варят предварително? Направо се пускат да се пържат или пекат ли? А може ли по същия начин да се изпекат във фурната с много лук?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да приготвя пилешки дробчета?

Мнениеот Malina » 09 Сеп 2017, 10:31

Аз готвя отделно лука с гъбки, после махам от тигана, слагам дробчетата, само оваляни в брашно, след като са готови смесвам с гъбите и лука. Стават много вкусни.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да приготвя пилешки дробчета?

Мнениеот Elica » 11 Сеп 2017, 14:17

О, много ги обичам, аз ги панирам обаче в царевично брашно или оризово, повече ми харесват като са малко по-хрупкави. Панирам и ги изпържвам, така са ми най-вкусни.
Но печени също се получават добре, аз правя така в гювечета, слагам много лук, дробчетата и след час вадя от фурната.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да приготвя пилешки дробчета?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Сеп 2017, 07:59

За днес уж и аз съм се нагласила да си приготвям пилешки дробчета, ами да видим. Мисля да ги направя с много лук на фурна, никога не съм правила, а така са ми се преяли, надявам се да се получат добре. Имам и едни воденички, може би заедно ще ги направя - микс.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта