Mислите ли, че страха е зарезен?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Mислите ли, че страха е зарезен?

Мнениеот Guppy » 08 Сеп 2017, 16:49

Дали може да се заразим от страха? Питам ви, защото дъщеря ми винаги се страхувала от тъмното, а синът ми винаги е бикл много смел.Сега обаче и той изпитва страх от тъмното, а не се е случвало нищо особено, което да отключи този страх, изкара едно много спокойно лято. Но си мисля, че като гледа реакциите на сестра си, подсъзнателно започва да си мисли, ч еможе би има нещо опасно в тъмното и той реагира след нея, че тъмнината е страшна.
На вас случвало ли ви се е да прихванете чужд страх и после как се справихте с това да го надвиете?
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Mислите ли, че страха е зарезен?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Сеп 2017, 18:51

За мен е напълно нормално, че и синът ти е започнал да се страхува. Като постоянно чува се осъмнява, да не говорим, че дъшеря ти получава внимание заради този страх, а това е отнето на сина ти. Даже се учудвам, имайки предвид предпочитанията ти, че синът ти не е този с повечето страхове.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Mислите ли, че страха е зарезен?

Мнениеот Malina » 09 Сеп 2017, 09:06

Няма как да не се влияе детето от другото, все пак то получава внимание, утеха, успокоение. Всеки и би ревнувал, да.
Но съм по-сигурна, че се влияе от страха, защото смята, че след като един го е страх, може би има защо, като вижда страха постоянно, подсъзнателно започва и то да се бои.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Mислите ли, че страха е зарезен?

Мнениеот Pipilota » 09 Сеп 2017, 23:43

Ми всяко нещо се пренася и към другите, как няма да рефлектира и върху този и върху онзи, нормално... Особено пък при децата няма как едното да не окаже влияние на другото.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Mислите ли, че страха е зарезен?

Мнениеот Rali_hr » 22 Авг 2018, 09:40

Според мен малко или много, той се предава и започва и другия да се притеснява, какво се случва, дали няма някакъв проблем и т.н.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта