Възпитавме вкусовите навици на детето още докато го кърмим?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Възпитавме вкусовите навици на детето още докато го кърмим?

Мнениеот krasi_more » 11 Сеп 2017, 12:22

Моя приятелка, която роди няколко месеца преди мен каза, че яде много пресни плодове и зеленцучи, яде риба (въпреки че не обича) и подобни неща, защото по този начин щяла да научи детето си също да обича зеленчуците, плодовете, рибата и изобщо разбирайте полезната храна, а като не яде сладко и подобни, то и детето й нямало да има предпочитания към тази храна. :shock:
Мислите ли, че е толкова лесно да се научи детето да се храни здравословно? Защото всички знаем колко е трудно да се грижим за децата си и за техните хранителни навици, когато пораснат. Пък ако просто от малки можем да ги програмираме какво да ядат.. ще е повече от чудесно.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Възпитавме вкусовите навици на детето още докато го кърмим?

Мнениеот Elica » 11 Сеп 2017, 14:40

Това е едно от най-смешните неща, които съм чувала. Защо тогава ще имаме толкова проблеми с теглото, след като е толкова лесно. Не мисля, че има някаква връзка. По-скоро може би модела, че майката с ехрани здравословно ще повлияе на детето или по-скоро тази майка ще храни детето полезно, след като сама се храни здравословно.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възпитавме вкусовите навици на детето още докато го кърмим?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Сеп 2017, 15:09

И аз смятам, че просто ще е в плюс, защото тази майка ще гледа по-здравословно да си храни детето, а не защото го е възпитало да яде зеленчуци, чрез кърмата си.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възпитавме вкусовите навици на детето още докато го кърмим?

Мнениеот fawla » 11 Сеп 2017, 16:27

Сигурно има отношение кърмата към храненето и вкусовите навици, но само по този начин да се възпитава храненето, никакъв шанс. По-важно е какво ще се случи, след като мине периода на захранване.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта