Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот La_bomba » 08 Фев 2018, 11:21

Аз се старая да не ям допълнително, ртябва просто да си го наложиш, по-добре да пиеш нещо, отколкото да ядеш по никое време, не само, че и за килограмите не е полезно, но и за тялото като цяло.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Paladin » 08 Фев 2018, 12:55

Най-напред си отговори на въпроса дали се храниш достатъчно пълноценно на вечеря? Ако вечерята ти е главно от бързи въглехидрати, нормално два -три часа по-късно да си гладна (например ако си яла баничка, картофи, ориз), ако си яла само и единствено салата - също ще огладнееш. Вечерята ти трябва да е с месо и зеленчуци, отдено може малко мазнини (по-мазно месо, заквасена сметана или пък авокадо), вечеряш ,може да направиш някое друго упражнение и 11ч в леглото ;)
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот fawla » 13 Фев 2018, 12:51

Аз често си хапвам някакви неща след вечерята, например ям чипс, ядки, пуканки. Все нещо набивам, но реша ли да отслабна спирам всичко и хляба също :
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Blue_sky » 21 Мар 2018, 18:06

Опитай се да залъжеш глада с нискокалорични, но засищащи храни, като краставица, сирене или друго. Опитай се да не мислиш за храна. Колкото повече мислиш за нея, толкова по-гладна ставаш.
Аватар
Blue_sky
 
Мнения: 51
Регистриран на: 21 Мар 2018, 17:51

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Май 2018, 14:43

Blue_sky написа:Опитай се да залъжеш глада с нискокалорични, но засищащи храни, като краставица, сирене или друго. Опитай се да не мислиш за храна. Колкото повече мислиш за нея, толкова по-гладна ставаш.

Как ще се заситя с краставица, това е невъзможно. Нуждая се от нещо което наистина да ми даде енергия и да ме накара да се чувствам сита.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Милинка » 10 Май 2018, 17:34

Май ще е добре да се консултираш с лекар. Това може да се дължи на стрес или хормонален дисбаланс.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Май 2018, 19:22

До голяма степен всичко е до навици. :roll: Трябва да започнеш малко по малко да се учиш да отказваш това хранене и да го заместваш с нещо по-леко
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Pipilota » 02 Юли 2018, 14:25

Вечеряй нормално. Имаме способността жените да ядем по цял ден съвсем малко, колкото новородено, че и по-малко. Наказваме се за вечеря с някаква смешна салата и после когато вече сме неудържимо гладни, правим най-лошото - отиваме и се наяждаме като за последно преди лягане и целият труд през целия ден е бил безсмислен.
Не се отслабва с глад, а с контрлиране на глада.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот ivan.stoqnov » 03 Юли 2018, 17:36

И аз го има този проблем... Жена ми финна фиданка се придържа към с=здравословното хранене и след 18 ч нищо не яде... То туй добре ама аз съм гладен, ама многоооооооо гладен. Тя как спи не я зная, но аз си правя късна среднощна закуска към 1 ч, че то от 18 до 1 ч толкова много време е минало, как да е огладнее пак човек! А и гладен как се спи бе хора?
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот silver933 » 03 Юли 2018, 17:57

ivan.stoqnov написа:И аз го има този проблем... Жена ми финна фиданка се придържа към с=здравословното хранене и след 18 ч нищо не яде... То туй добре ама аз съм гладен, ама многоооооооо гладен. Тя как спи не я зная, но аз си правя късна среднощна закуска към 1 ч, че то от 18 до 1 ч толкова много време е минало, как да е огладнее пак човек! А и гладен как се спи бе хора?

пий нещо, вместо да ядеш или вечеряй към 20ч. Аз също ям по това време и вечер никога не се будя от глад, дори и ако съм пропуснал вечерята нямам проблем. Ама с тва среднощноя дене, инсулина наред ли е :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron