Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Сеп 2017, 15:15

Напоследък взех да ставам вечер да си търся ядене. Вечерям от години към 19ч, обаче нещо взех да се замъквам към 10-11 отново да хапвам. Понякога има останала салата и ям от нея, но често намазвам по някоя филия и малко след това си лягам, което хич не е полезно за тялото, както знаем. :roll:
На някой случвало ли му се е да яде по нощите и как стеуспели да спрете този вреден навик? Някой път си казвам, че няма да ям, изпивам една чаша вода и си лягам, ама след час почва да ми стърже и пак ставам и пак ям. За първи път ми се случва да изпитвам такъв среднощен глад... чувствам се като в капан.. и колкото повече ям, толкова повече тялото си го търси на следващия ден.. :cry:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот fawla » 11 Сеп 2017, 16:16

Опитай се вечер да ядеш по-стабилно, може би вечерята ти не е достатъчна, какво ядеш за вечеря?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот nefertiti » 11 Сеп 2017, 16:32

Трябва да си настроиш мозъка, че след вечеря няма да приемаш повече храна и това е. Пийвай течности и не позволявай въобще мисълта за храна да ти влиза в главата. Всичко е до навик и настройка.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Локумът » 11 Сеп 2017, 18:07

Какво вечеряш? Ако вечерта си само на някаква салата как очакваш да си се нахранила? Включи повече протеини и повече мазнини и ще видиш как ше се наядеш и нито ще ти е тежко, нито ще огладнееш скоро.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Jully » 12 Сеп 2017, 09:24

Ако не се наяждаш достатъчно добре, естествено, че ще огладняваш. Аз снощи за вечеря не бях гладна, изядох едно яйце и половин домат, мислиш ли, че по сред нощ не виех от глад? Но нямам навика да ставам, за да ям и сутринта като се събудих започнах да се озъртам какво мога да хапна.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Сеп 2017, 14:55

Когато се навечеряш нормално няма да искаш да ядеш по-късно. Следи какво ядеш и по колко ядеш, когато намериш храната, която те засища за цяла вечер, хапвай повече от нея.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Kaya » 18 Сеп 2017, 15:35

Като си хапнеш една голяма салата, след като изядеш малко яйца, или месо, тогава гарантирано няма да огладнееш след като си се наяла.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот kalina_216 » 27 Ное 2017, 13:25

Или си лягай по-рано или вечеряй с храна, която ще те засити. Салата+ някакво месо ще ти се отрази идеално на организма и ще се заситиш за дълго време, така няма да търсиш постоянно какво да изядеш.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Kremiliya » 28 Ное 2017, 11:29

И аз залагам на по-обилна вечеря, така после не огладнявам, а и да искам нещо, знам, ч есъм изяла предостатъчно. Не че не се случва де, но когато примерно, реша да съм на по-строга диета, ям някоя салата и към 22;30ч съм в хладилника ядяща сандвичи. Затова реших, че е по-добре да се нахраня нормално, отколкото по-късно да ям каквото намеря.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да се отърва от вредния навик да хапвам и след вечерята?

Мнениеот Guppy » 07 Фев 2018, 12:33

Ако трябва си лягай по това време, вместо да се чудиш какво да ядеш, което и ядене да избереш, то ще повиши кръвната ти захар по никое време, което изобщо не е полезно, за да се избегне това, ртябва едва ли не даизядеш краставица и да почнеш да въртиш колелото. По-хубаво да пиеш вода.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 1 госта

cron