Как да направя пълнени пилешки гърди?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да направя пълнени пилешки гърди?

Мнениеот fawla » 11 Сеп 2017, 16:25

Приятелят ми постоянно се оплаква, че пилешкото бяло месо е много сухо, а аз си го харесвам и такова, затова купувам само от него. Обещах му, че ще измисля нещо, с което да направя месото по-апетитно за него. Реших да напълня пилешките гърди и да ги запека така, но никога не съм правила. Вижте на каква снимка попаднах в интернет, но рецепта няма:
pile.jpg
pile.jpg (60.53 KiB) Прегледано 728 пъти

някой ще помогне ли да я разгадем и все пак, ако имате някоя идея как да приготвя пилешките гърди по друг начин, за да станат сочни бих се радвала да споделите!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да направя пълнени пилешки гърди?

Мнениеот Jully » 12 Сеп 2017, 09:53

Страхотно изглежда, това е пълнено с гъби, сушени домаит.. така ми изглежда на мен.
Аз правя пълнени със спанак, разрязвам парчето месо така че да се получи по-плоско, разбираш ме. :) слагам пълнеш от спанак и от сирене, навивам на руло и захващам с клечки за зъби, след като пека, когато е готово настъргвам малко кашкавал отгоре.
Друго, което обичам е пилешките гърди се режат на филийки почти до края и в процепите се слага домат и моцарела. Пече се до готовност, отново стават супер сочни.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да направя пълнени пилешки гърди?

Мнениеот klarissa » 12 Сеп 2017, 10:28

Изглежда като и кашкавал да има вътре, подправки, по избор може да се сложат много неща. :mrgreen:
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Как да направя пълнени пилешки гърди?

Мнениеот skyfly » 12 Сеп 2017, 11:54

И аз приготвям често, защото става много сочно и всички ги обичаме. Само че аз ги правя на парченца със сметана, слагам често някаква зеления, като спанак. :)) Може същото това, както са ти казали горе със спанака, да го залееш със сметана и така да го изпечеш. Става също много вкусно ако се намаже с майонеза.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Как да направя пълнени пилешки гърди?

Мнениеот magic_boy » 12 Сеп 2017, 14:05

Аз не си пълня, но ще ти кажа как си ги правя, защото си питала и за рецепта с пилешки гърди.
Правя ги на тиган с мед и балсамов оцет, малко сусам, който слагам накрая, а първоначално, ако не ме е ударила много здравословната вълна си мариновам пилето в майонеза.
magic_boy
 
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Май 2017, 08:37

Re: Как да направя пълнени пилешки гърди?

Мнениеот Pipilota » 12 Сеп 2017, 16:41

МОите са такива месоядни, та съм им пълнила гърди с шунка, кашкавал и доматено пюре. Облизахме си пръстите накрая.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да направя пълнени пилешки гърди?

Мнениеот m0n4eto » 12 Сеп 2017, 17:39

доста вкусно изглежда
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Как да направя пълнени пилешки гърди?

Мнениеот Lollipop » 12 Сеп 2017, 19:34

май тея дни всички ще готвим пилешки гърди сега заради тази тема. Изглежда наистина много вкусно, на мен ми прилича на хамбургер-джоб, нещо, което не ям заради голямата задница. :car: Сега обаче ще си го сготвя точно това, което е на снимката, ще го изям с голи ръце!!!!!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да направя пълнени пилешки гърди?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Сеп 2017, 20:12

Близалке, това и аз така бих го изяла, с тая моята диета. :lol:
Вече ми липсват постите, толкова много яйца, месо, взеха да ми омръзват стабилно...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да направя пълнени пилешки гърди?

Мнениеот Alex_mor » 13 Сеп 2017, 11:48

Много добре изглежда това на снимката и аз бих го пробвал.
А нещо, което правя аз - разрязвам гърдите на 2, след което режа всяка пържолка през средата, хоризонтално, просто да се изтъни, начуквам и пълня с масло и гъби, завивам и пека, края слагам по едно парче моцарела отгоре. ;)
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта