Дайте рецепта за енергийни барчета

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Дайте рецепта за енергийни барчета

Мнениеот magic_boy » 12 Сеп 2017, 12:53

Много често си вземем от тея Roo'Bar но едното е 1,70 и ми идва скъпо всеки ден да давам пари за него, пък и изяждам поне 2 на веднъж. :roll:
Кажете вие дали си приготвяте такива и какви продукти слагате, всичко до най-малката подробност.
Веднъж пробвах да си направя едни с овесени ядки, мед, сушехи плодове, не знам ис какво си, станаха супет твърди, не можеха да се гризът, а и не можеха да се нарежат на парчета. Изобщо не бяха готини..
magic_boy
 
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Май 2017, 08:37

Re: Дайте рецепта за енергийни барчета

Мнениеот Jolene » 12 Сеп 2017, 15:04

Това е едно от най-лесните неща, които можеш да направиш. Аз също ги харесвам тези рообар и взех да си правя сама : петмез от фурми (или самите фурми), малко сушени боровинки, кокосови стърготини, чия и малко мед. Всичко го слагам в робота и го блендирам, докато стане на каша, слагам върху намазана с кокосово масло хартия за печене върху тавичка, притискам, оставям да се охлади и нарязвам.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Дайте рецепта за енергийни барчета

Мнениеот Pipilota » 12 Сеп 2017, 16:33

И аз винаги съм искала да направя, но някак си не ми се получават, пък и да си призная, не ми харесват особено. Сега съм замислила да измисля нещо, в което да включа тахан, защото много обичам халва и да се сдобия малко с този вкус. Като направя експеримента задължително ще кажа. И един съвет от мен - здравословни са, но недей да прекаляваш, че доста калории има в тези десертчета.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дайте рецепта за енергийни барчета

Мнениеот Lollipop » 12 Сеп 2017, 19:43

И аз искам да направя, но лошото е, че и купените не ми харесват, но аз и сникърси и подобни глупости не ям... да се чуди човек що ми е да ги готвя, но съм си го навила на пръста. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дайте рецепта за енергийни барчета

Мнениеот Lili_gagarin » 13 Сеп 2017, 14:56

Много обичам и си правя редовно, 1 купа ядки, 1 купа фурми, малко сушени плодове и всичко го мяташ в робот и пасираш до готово, накрая слагам малко от по-едри ядки, и сусам, омесвам и оставям да се стегне и нарязвам.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Дайте рецепта за енергийни барчета

Мнениеот skyfly » 26 Сеп 2017, 10:24

Редовно правя, смесвам ядки, фурми, сушени кайсии, кокосови стърготини, малко чия, всичко го блендирам, след което притискам в тава и нареждам отгоре парченца сушени малини. После ги режа. Редовно имаме нещо подобно у дома.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Дайте рецепта за енергийни барчета

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Сеп 2017, 11:34

АА как ги балансирате вкусовете така, че да са добре, а дане идва нещо натрапчиво. Пък и на мен винаги малко ми киселеят, не мога да ги докарам. Предпочитам тези с мед и овесени ядки, които са.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Дайте рецепта за енергийни барчета

Мнениеот kalinka-kuku » 26 Сеп 2017, 12:55

Тези с овесените ядки, трябва отново да се слепят със сушени плодове. Пробвала съм веднъж с мед и изобщо не ми се получи. После не можеха да се режат, трошиха се и бяха като дъвка, не бях изобщо доволна. Гледала съм видеа да се правят с някакъв разтопени бонбони ама за мен това е пълна глупост.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Дайте рецепта за енергийни барчета

Мнениеот Катето » 17 Ное 2017, 13:18

Аз си правя едни със зърнена закуска от тая, която е с мед, едни кръгчета малки. Смесвам ги с мед, фурми и слагам малко ядки и оставям да сеслепи всичко
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: Дайте рецепта за енергийни барчета

Мнениеот Pipilota » 20 Ное 2017, 12:41

Катето написа:Аз си правя едни със зърнена закуска от тая, която е с мед, едни кръгчета малки. Смесвам ги с мед, фурми и слагам малко ядки и оставям да сеслепи всичко

Не е много здравословно и мисля, че има твърде много добавена заахр, поо-добре с ядки и семена.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта