Късно захранените деца са по-злояди?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот Kremiliya » 09 Авг 2018, 09:36

За мен няма връзка, всяко дете може да бъде злоядо, няма начин, по който това да се предотврати, ако то самото е такова. Късно захранените малко по-трудно възприемат новите вкусове, но означава, че няма да ги приемат изобщо някога.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот Rali_hr » 28 Сеп 2018, 09:18

Не само по-злояди, ами и по-трудно свикват да опитват нови вкусове, все нещо не им харесва и все от нещо са недоволни на вкус. МНого трудно да се захранват вече, те имат изградени вкусови навици и много,много трудно се учат да ядат нещо ново и непознато.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот gabinka_80 » 18 Окт 2018, 10:46

Не съм много съгласна с това, късно захранените деца имат поставен много по-добър старт в начина си на хранене и се създава като цяло интересно усещане в посока полезна храна и осънатост по темата с храненето. Тези родители,които отделят внимание на това нещо от малки на децата, с времето те продължават да обсъждат темата за храната и да обръщат внимание.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот Frac » 18 Окт 2018, 12:31

Те децата като цяло са злояди :) По темата-мисля, че няма връзка, поне според моите наблюдения. Имам двама сина. И двамата захраних в 4 месец, но големия хапва много повече неща от малкия. Малкия ми е злояд, но пък не че не яде. Май по-скоро е до самото дете.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Окт 2018, 18:33

Дали са злояди или не, по-скоро идва и от детето че и от родителите, ако са склонни много да се молят, дететео знае как да се изтарикатли!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот Петя Георгиева » 19 Апр 2019, 14:51

Не мисля, че има зависимост. Моето е захранено късно, към 6-7 месец, но си хапва добре, според мен. :wink:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта