Късно захранените деца са по-злояди?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот Jolene » 12 Сеп 2017, 14:32

Забелязали ли сте, че късно захранените деца са по-злояди от тези, които са почнали да ядат още към 4-5 месеца, за разлика от тези, които са почнали да хапват възможно най-късно около 7-мия. Знаем, че за бебетата всеки ден носи огромна промяна и за нас може 2 месеца да не са нищо, но за бебетата са огромна разлика. Дъщеря ми сега е на 8 месеца и е захранена в началото на 5 месец с картофи, включила съм вече доста неща. Моя приятелка захрани детето си на 7 месеца, вече е на година и половина, тя вес още го захранва, а то не иска да яде почти нищо. Друга, следваща също бавното захранване има дъщеря на 3 години почти, която също яде само хляб, попара и солети, нищо друго, от време на време яде ябълка. :roll: А други деца, които съм виждала, захранени по-рано, около 4-5 месец, дори и деца, които са били от онези ранно захранени със сокове на 4 месеца ядат много по-разнообразно. Мислите ли, че има връзка?
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот Pipilota » 12 Сеп 2017, 16:37

не знам така ли е не е ли така, но по моите виждания точно това се случва. Имам приятелки, които много късно захраниха децата си, следваха много препоръки. децата им нищо не ядат, моите са рано захранени, със сокчета, с плодови пюрета, както правихме спървото дете, така захраних и второто, а малко след това дойде модата и препоръката за късно захранване и по друга схема. Но моите деца сега ядат и изобщо не подбират, така да се каже, а всички приятелки с деца с 2-3 години по-малки (т.е. на по 6-7) водят битка , за да им се нахрани детето с нещо.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот Lollipop » 12 Сеп 2017, 19:42

не знам какво да кажа, е първото преди 14 години го захраних със сокчета и кисело мляко, сега второто го захранвам още, ав ече е на 2 и половина, то не са давания на малко от това, на малко от онова... и аз само слушам приятелките. на тая възраст дъщеря ми пържен ияйца ядеше.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот Lili_gagarin » 13 Сеп 2017, 14:51

Напротив трябва да е готово детето да яде и чак тогава почва да се развива и да търси ядене.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот vanessa_ » 13 Сеп 2017, 15:26

Аз мисля моето да го захраня късно, няма защо да му тормозя малкото коремче. Не вярвам, че ще е злоядо, само защото е захранено по-късно. Може д ае злоядо и да е захранено рано.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот La_bomba » 13 Сеп 2017, 16:32

Защо да са по-злояди, невярвам да има такава зависимост. Според мен е грешката в тези родители, които сами си правят децата злояди, като постоянно им предлагат определена храна, само и само да ги накарат да ядат нещо, без да ги оставят да се нахранят с това, което преценят те.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот kikimoraa » 13 Сеп 2017, 18:53

Нямам дете, но като всяко нещо в природата и за това трябва да оставяме тялото да е водещо. Ако детео е готово да яде то ще си го покаже, ще проявява интерес към вашата храна, ще примлясква, докато се храните.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот svetlozara » 14 Сеп 2017, 10:27

Ако повечето деца са злояди след това, значи може и да има някаква такава зависимост. :roll: Но пък аз чела обратната теория, че с късното захранване децата се учили на по-добър режим на хранене, защото не привиквали към сладко, както се случва с ранното захранване със сок.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот krasi_more » 04 Дек 2017, 14:36

В наши дни има много злояди деца, не знам кой е виновен, може би родителите прекаляват с грижите си. Даже се оказва, че в България има най-много злояди деца.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Късно захранените деца са по-злояди?

Мнениеот Pipilota » 22 Юни 2018, 16:32

Имат избор децата, капризни са, има и злояди, но има и много разлигавени, които просто държат да си покажат номерата и изискванията.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта